1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

θυρεοειδης και διατροφη

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by efi k., Jun 14, 2019.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. efi k.

efi k. New Member

Καλησπέρα, έκανα σήμερα εξετασεις γενικες αιματολογικές και θυρεοειδους. Οι αιματολογικες είναι πεντακάθαρες ενώ ο θυρεοειδής ειναι στο 6.89. Εχω κανονισει να κανω υπερηχο. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι εαν οφειλεται στη διατροφη, δηλ υπηρξα χορτοφαγος για καποιο διαστημα και γενικα η διατροφη μου δεν ειναι πολυ φτωχη(υπαρχουν μερες που μπορει να φαω 2 τοστ). το μονο συμπτωμα που εχω ειναι μια γλυκια ζαλη εδω και 2 εβδομαδες. Υπαρχει περιπτωση εαν βελτιωσω τη διατροφη μου να συνελθει ο θυρεοειδης; Κι αυτο γιατι δεν μου αρεσει να παιρνω χαπια.Δεν εχω κανενα προβλημα υγειας και το βαρος μου ειναι φυσιολογικο.
    Σας ευχαριστω πολυ.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Πολύ δύσκολο να συμβεί αυτό δίχως φαρμακευτική αγωγή...

Share This Page