1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Προστατιτιδα-στυτική δυσλειτουργία

Discussion in 'Λοιπές Ειδικότητες' started by Stelios n, Jul 24, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Stelios n

Stelios n New Member

Παιδιά θελω την γνώμη σας για ένα θέμα που με ταλαιπωρεί εδώ και 2 μήνες.(Να σας πω ότι είμαι 21 χρόνων και δεν πινω δεν καπνίζω και αθλούμαι τακτικά)
    Για να μην τα πολυλογώ πριν 2 μήνες πήγα σε ουρολόγο γιατί είχα κάποιες μικρο ενοχλήσεις στο πέος και δεν είχα καλή στύση και το σπερμα μου ήταν νερουλο και είχε αλλάξει,με εξέτασε λοιπόν και δεν βρήκε τιποτα κ στην συνέχεια μου έδωσε να κάνω εξετάσεις αίματος(τεστοστερόνη) και σπερμα(καλλιέργεια) οι εξετάσεις αίματος βγήκαν καλες ομως από την καλλιέργεια σπέρματος μου βρήκε προστατιτιδα(λεω για αυτό δεν εχω καλή στύση και το σπερμα μου δεν είναι όπως ήταν) μου δίνει ufexil για 2 εβδομάδες αφού τελείωσα την θεραπεία για 2-3 μέρες είχα καλες στυσεις(όχι όπως όταν ήμουν καλά βέβαια) αλλα το σπερμα μου συνέχιζε να είναι νερουλο και διάφανο, σήμερα έκανα ξανά καλλιέργεια και βγήκε αρνητική δηλαδή έφυγε το μικρόβιο και υποτίθεται θα έπρεπε να είμαι καλά αλλα συνεχίζω να εχω χαλια στύση και το σπερμα μου όπως είπα είναι νερουλο και διάφανο δεν ξέρω τι να κάνω ταλαιπωρούμε εδώ και 2 μήνες είμαι χαλια ψυχολογικά τι να κάνω είχε η έχει πάθει κανεις το ίδιο; Τι μπορω να πάρω για να γίνω καλύτερα;
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Θα πρότεινα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη...
  3. Stelios n

Stelios n New Member

Πήγα σήμερα σε 2ο ουρολόγο του έδειξα τις προηγούμενες εξετάσεις μου και μου είπε ότι δεν χρειαζόταν καν να τις κάνω και ότι ήταν περιττές όπως και η αντιβίωση που πήρα για το μικρόβιο (σταφυλόκοκκο), με εξέτασε και μου είπε ότι δεν έχω τίποτα οργανικά είμαι τέλεια και ότι φταίει το άγχος που δεν έχω καλές στύσεις.
    Μου είπε να πάρω χάπια kwai(εκχυλίσματα σκόρδου) πρωί-βράδυ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με βοηθήσει αυτό.
    Του είπα και για το σπέρμα μου που είναι πλέον διάφανο και νερουλό και είπε ότι δεν έχει καμία σχέσει με την στυτική δυσλειτουργία .
  4. Kathy

Μάλιστα... Και απάντηση τελικά στο ερώτημά σου δεν πήρες...Φοβάμαι ότι θα πρέπει να ψάξεις να βρεις έναν πολύ καλό ουρολόγο ο οποίος θα σου λύσει την απορία που δε μπόρεσαν να σου λύσουν οι άλλοι....
  5. Stelios n

Stelios n New Member

Πήρα τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού σε 3ο ουρολόγο και πάνω στην συζήτηση με ρώτησε γιατί θέλω να τον επισκεπτώ του είπα τι με απασχολεί και μου είπε ότι αποκλείεται να έχω στυτική δυσλειτουργία από τέτοια ηλικία και ότι αν ήταν από προστατίτιδα πρέπει να περάσει καιρός για να επανέλθουν οι στύσεις μου
  6. Kathy

Βασικά μιλάει ορθά!
  7. Stelios n

Stelios n New Member

Δεν ξέρω τι να κάνω, σκέφτομαι να ξαναπάρω αντιβίωση (ufexil) μήπως και έγινε κάποιο λάθος με τις εξετάσεις και υπάρχει ακόμα το μικρόβιο
  8. Kathy

Θα έλεγα να περάσουν 2 βδομάδες και να τις επαναλάβεις ώστε να σιγουρευτείς και να πορευτείς ανάλογα.
  9. Stelios n

Stelios n New Member

Έχουν περάσει 2 εβδομάδες από τότε που έπαιρνα την αντιβίωση και σήμερα την άρχισα πάλι (για 10 μέρες θα την πάρω) ελπίζω να δώ διαφορά
  10. Kathy

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!
  11. Stelios n

Stelios n New Member

Να σε καλά και ευχαριστώ για την στήριξη
    Kathy likes this.
  12. Stelios n

Stelios n New Member

Επανήλθα μετά από λίγο καιρό για να σας πώ ότι δεν έχω δεί καμία απολύτως αλλαγή με το πρόβλημα μου. Έκλεισα ραντεβού σε διαγνωστικό κέντρο της περιοχής μου τον επόμενο μήνα για την εξέταση triplex αγγείων πέους γιατί είναι η μόνη μου ελπίδα για να δώ τι έχω.
    Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν πονάει η εξέταση γιατί διάβασα ότι για να γίνει σε κάνουν μια ένεση στο πέος για να έρθεις σε στύση, επίσης ήθελα να ρωτήσω πόσο ασφαλές είναι γιατί θα μου την κάνει ακτινολόγος αν και διάβασα ότι την συγκεκριμένη εξέταση την κάνουν και ακτινολόγοι και ουρολόγοι

Share This Page