1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

μαγνητικη εγκεφαλου

Discussion in 'Λοιπές Ειδικότητες' started by λευτερης, May 15, 2015.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Καλησπερα , ηθελα να ρωτησω η αρτιοφλεβικη δυσπλασια φενεται στην μαγνητικη εγκεφαλου ? Εκανα μαγνητικη και ηταν καθαρη , απλα ρωταω , διαβαζω οτι φενεται στην μαγνητικη εγκεφαλου , ειναι σωστο ?
    Last edited: May 15, 2015
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Καλημέρα. Η διάγνωσή της γίνεται με αξονική ή μαγνητική τομογραφία και στην περίπτωση που διαπιστωθεί τότε επιβάλλεται οπωσδήποτε και η ψηφιακή αγγειογραφία.
  3. Καλημερα και σας ευχαριστω πολυ για την ενγμερωση , οποτε αν υπηρχε προβλημα θα το εδειχνε η μαγνητικη μου ? Την εκανα πριν 10 μερες νε σκιαγραφικο
  4. Kathy

Καλησπέρα! Ναι βεβαίως, είναι απ' τις πιο αξιόπιστες εξετάσεις. Αν συνέβαινε κάτι θα το είχε εντοπίσει ο γιατρός σας.
  5. Σας ευχαριστω πολυ !
  6. Και κατι τελευταιο , ειναι αληθεια οτι για ογκο εγκεφαλου αν ειναι καθαρη η προηγουμενη μαγνητικη σε καλυπτη για 2 χρονια ?
  7. Δηλαδη πρεπει να ξανακανω μαγνητικη εγκεφαλου αν συνεχιστου οι πονοκεφαλι μο?:pugno:
  8. Kathy

Οι πονοκέφαλοι μπορεί να προέρχονται και από άλλες αιτίες όπως απ' τα μάτια ή από αυχενικό. Θα πρέπει να τα κοιτάξετε και αυτά.
  9. Εχω στενωσεις και κηλη στον αυχενα , απλα χρειαζεται να ξακανω ναγνητικη εγκεφαλου παλι ? Μπορει ενας ογκος να γινει σε ενα μηνα ?, Σας ευχαριστω
  10. Πηγα σε οφθαλμιατρο και ωρλ και ηταν ολα καλα , εκανα μαγνητικη αυχενα και εδειξε αυτα που σας ειπα , απλα εχω ανχος και λεω μηπως ειναι ογκος
  11. Kathy

Οι στενώσεις και η κήλη στον αυχένα είναι μία πολύ σημαντική αιτία πονοκεφάλων. Πιστεύω ότι θα πρέπει να πέσει εκεί το βάρος και όχι σε άλλη μαγνητική εγκεφάλου.
  12. Σας ευχαριστω πολυ !
  13. Kathy

Παρακαλώ, να είστε καλά !!!
  14. Καλο βραδυ και καλη εβδομαδα , κανοντας μια μαγνητικη εγκεφαλου εισαι καλυμμενος για τους επομενους 3 μηνες ?
  15. Εκανα και μια μαγνητικη αγγειογραφια και βγηκε καθαρη , οποτε οι πονοκεφαλοι και η ναυτια λετε να ειναι απο το αυχενικο με την κηλη που εχω ?
  16. Kathy

Εφόσον τα πάντα βγαίνουν καθαρά πιστεύω ότι θα πρέπει να επικεντρωθείτε στο αυχενικό....
  17. Σας ευχαριστω πολυ !
  18. Kathy

Παρακαλώ, να είστε καλά !!!

Share This Page