1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Λεμφαδενας που επιμενει

Discussion in 'Λοιπές Ειδικότητες' started by stel deca, Jun 17, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. stel deca

stel deca New Member

Καλησπερα σας.
    Πριν 2 βδομαδες ημουν στην δουλειά ηπια κρυο νερο και μετα απο λιγο παρατηρησα μια πολυ μεγαλη διογκωση στον λαιμο μου αλλα χωρις να ποναω.
    Μετα απο 4 μερες αφου ειχε υποχωρήσει ελαχιστα πηγα στον γιατρο.
    Μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικό ισως να ειναι ο σιελογονος και μου εδωσε αντιβιωση 1000αρα και misoulit..
    Μετα απο μια βδομαδα η βελτιωση ηταν ελάχιστη ξανα πηγα και μου ειπε να κανω υπερηχο.εκανα την ίδια ωρα.
    Ο διογκωμενος λεμφαδενας ειναι μαλλον παρωτιδικος αλλα ειναι πολυ μεγαλος 5.2 εκατοστα δεν ποναει και ειναι μαλακος.
    Ο γιατρός μου ειπε να περιμένουμε μια βδομαδα ακομα και αν δεν υποχωρήσει να κανουμε παρακεντιση.
    Μου ειπε πως η αποτομη αυξηση το οτι ειναι μαλακος και αφου ο υπερηχος εδειξε πως ολοι αλλοι λεμφαδενες μου ειναι καθαροι δεν υπαρχει μεγαλη πιθανότητα να ειναι καποια κακοηθεια.
    Εγω ανησυχώ.
    Στο μυαλο μου βαζω τα χειροτερα
    Και αφού ο λεμφαδενας δεν υποχώρησε με την αντιβίωση και το αντιφλεγμονοδες πως μπορει τι μπορει να ειναι για να ειναι κατι τοσο απλο?

Share This Page