1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Κυστη κοκκυγος??

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by giota, Jun 28, 2019.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. giota

giota Member

Καλησπέρα σας, εδώ κ 2 χρόνια με πονάει η ουρίτσα, ειδικά όταν πάω να σηκωθώ νιώθω πως θα ξεκολλήσει. Θεωρούσα ότι είναι ορθοπεδικό το θέμα, αλλά δεν ασχολήθηκα παραπέρα. Η αλήθεια όμως είναι ότι σταδιακά γινόταν όλοενα συχνότερος ο πόνος μέχρι που έγινε μόνιμος, κάθε μέρα κάθε λεπτό. Πριν λίγες μέρες ξαφνικά είχα φοβερή φαγούρα κ βγήκε κάτι σαν μικρό σπυράκι. Δεν το πειράζω καθόλου, αλλά χθες έβγαζε λίγο υγρό. Όχι πολύ, ούτε έχει μεγαλώσει ούτε είναι αφόρητο ο πόνος. Ενόχληση απλώς. Μπορεί να είναι κυστη κοκκυγος; πρέπει να το κοιτάξω η εφόσον δεν είναι φοβερός ο πόνος να το αφήσω να δω πως θα πάει; να πω ότι έχω μια προϊστορία με περιεδρικα συρριγια 4 επεμβάσεις κ μια απλή διάνοιξη. Αν έχει κάποια σχέση.. Ευχαριστώ
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Φυσικά κι έχει σχέση. Θα έλεγα να σε δει ένας χειρουργός άμεσα...
  3. giota

giota Member

Σήμερα έχει καθησει αρκετά, κ με πονάει ελάχιστα. Αλλά επειδή νιώθω κάπως αδυναμια, δεν έχω καθόλου όρεξη για φαγητό, κ λίγα δέκατα θα πάω αύριο που εφημερευει ο χειρουργός μου να με δει. Αυτή την ίδια αδιαθεσία είχα κάθε φορά με τα συριγγια....μαχαιρι κοβόταν η όρεξη για φαγητό, σε σημείο Ν τρώω μισό τοστ κ να φουσκωνω. Το αναφέρω μήπως φανεί χρήσιμο κ σε κάποιον άλλο άνθρωπο. Σ ευχαριστώ πολύ Kathy
    Kathy likes this.

Share This Page