1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση

Discussion in 'Παθήσεις Οισαφάγου - Παλινδρόμηση' started by Γρηγόρης, Feb 16, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. Γρηγόρης

Γρηγόρης New Member

Γειά σας. Ονομάζομαι Γρηγόρης και έχω εδώ και ένα χρονο περίπου γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση σταμαχου, έχω κανει γαστροσκοπηση και περνω τα νεξιουμ 40 mg και δεν με εχέχεβοήθησε καθόλου. Θα ήθελα να μου πει κάποιος πόσο κοστίζει μια επέμβαση νισσεν και που μπορώ να την κάνω. Ευχαριστώ πολύ
  2. rania_salonikia

rania_salonikia New Member

Χαιρεται,ονομαζομαι Ρανια,εδω και και καποιους μηνες εχω καουρες,οχι πολυ συχνες βεβαια..αλλα ενοχλητικες.Επισης απο το 2016 παρουσιαζω εκτακτες κοιλιακες συστολες,(υστερα απο ενα στρες που περασα), εχω κανει υπερηχο,καρδιογραφημα τα οποια εδειξαν προπτωση μιτροειδους βαλβιδος.Η αισθηση ομως των ανεβασμενων σφυξεων εχει καταντησει πολυ ενοχλητικη σε σημειο να ξυπναω τη νυχτα απο ανησυχια,,οτι θα ''μεινω στον τοπο''.Η καρδιολογος, η οποια με καθησυχασε οτι δεν υπαρχει προβλημα με την καρδια, μου εδωσε τα INDERAL..παιρνω 1/4 πρωι βραδυ.Ηθελα να ρωτησω αν οι καουρες που νιωθω συνδεονται με τις εκτακτες κοιλιακες συστολες που αισθανομαι συχνα ή ολα αναγονται στο αγχος τελικα. Ευχαριστω
  3. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Οι καούρες χρειάζονται γαστρεντερολόγο και πιθανότατα γαστροσκόπηση...
    rania_salonikia likes this.

Share This Page