1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Δερματικο ρακος

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού.' started by Vagelis, Jan 19, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Vagelis

Vagelis Member

Εχω πιθανοτατα δερματικο ρακος στο πρωκτο. Ειναι κατι σοβαρο? Γιατι εμφανιζεται?

Ευχαριστω
  2. Είναι ιδιαίτερα συνηθισμένη πάθηση και πρόκειται για εξογκώματα του δέρματος ή και του επιθηλίου που ευρίσκονται στο χείλος του πρωκτού. Τα δερματικά ράκη του πρωκτού (skin tags) είναι συνήθως αποτέλεσμα ή κατάληξη μιας άλλης παθολογίας στη περιοχή, όπως π.χ. μετά από θρόμβωση, ή μετά από χειρουργική επέμβαση για αιμορροΐδες, ή επίσης μπορεί να συνοδεύουν μια ραγάδα του πρωκτού που πολλές φορές ο ασθενής την εκλαμβάνει ως αιμορροΐδα.ολα αυτά οδηγούν στο ότι δεν είναι απαραίτητα να αφαιρεθεί κατι τέτοιο ,μονο για αισθητικούς λόγους δλδ ..το έχω και εγω φίλε μ..δεν είναι κατι μην ανησυχείς !ελπιζω να βοήθησα
  3. Vagelis

Vagelis Member

μαλιστα.καταλαβα. να σαι καλα φιλε μου

Share This Page