1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Aσπρο Σημαδι Στην Ουρηθρα

Discussion in 'Λοιπές Ειδικότητες' started by Spike, Dec 10, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Spike

Spike New Member

Καλησπερα, το καλοκαιρι η κοπελα μου μολυνθηκε με μυκητες και χλαμιδια, στην αρχη ο ουρολογος νομιζε οτι ηταν μια απλη μυκηττιαση και μας εδωσε αντιβιωση για λιγες μερες.Τα συμπτωματα ομως στην κοπελα συνεχιστηκαν οποτε και μετα απο καλλιεργεια ουρων διαπιστωθει η κατασταση.Με νεα αγωγη πηραμε αντιβιωση 20-25 μερες.Αυτο που εχω παρατηρησει, ειναι ενα μικρο ασπρο σημαδακι στην ακρη της ουρηθρας μου,(οπως μια γραντζουνια στο δερμα που ειναι βρεγμενη και ασπριζει).Δεν εχω φαγουρα ουτε καποιες κοκκινιλες στην βαλανο(υπηρχαν πριν την 2η θεραπεια),κανενα πονο ουτε δυσκολια στην ουρηση.Ανυσηχω μηπως ειναι καποιο υπολειμμα μολυνσης.το παρατηρησα πρωτη φορα το καλοκαιρι και εκτοτε φαινεται στασιμο.
    Ευχαριστω για την βοηθεια σας
  2. Νικόλαος

Νικόλαος Moderator Moderator

Καλό θα ήταν να επισκευτείτε τον ουρολόγο σας για να το εκτιμήσει και αν χρειαστεί να πάρει δείγμα απο την αλλοίωση για καλλιέργια.
  3. Spike

Spike New Member

Ευχαριστω πολυ,πραγματι αυτο προτιθεμαι να κανω, απλα δεν ξερω αν θα επρεπε να ανησυχω.
  4. Spike

Spike New Member

Μηπως θα πρεπει να δω καποιον δερματολογο-αφροδισιολογο και οχι ουρολογο?
    Ευχαριστω
  5. Νικόλαος

Νικόλαος Moderator Moderator

Ο ουρολόγος που σας είδε αρχικά και έδωσε θεραπεία μπορεί να εκτιμήσει την εξέλιξη της πάθησης και το αποτέλεσμα της θεραπείας του.
    Αυτός είναι ο λόγος που τον αναφερα πρώτο.
    Βεβαιότατα και ο δερματολόγος μπορεί να εκτιμήσει την κατάσταση και πολλές φορές καλύτερα.

Share This Page