1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

αποφρακτικη κερατωση;;;

Discussion in 'Λοιπές Ειδικότητες' started by Vagelis, Mar 13, 2021.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Vagelis

Vagelis Member

Γεια σας,

εδω και 2 χρονια εντελως ξαφνικα αντιληφθηκα βουλωμενο το αυτι μου με μειωση ακοης. Πηγα σε ΩΡΛ μου καθαρισε το αυτι γτ ειπε ειχε μαζευτει πολυ κερι και εκανα ακουογραμμα κτλ και βρηκε ελαφρως μειωμενη ακοη σε πολυ υψηλες συχνοτητες.

Απο τοτε τα αυτια μου και τα δυο γεμιζουν γρηγορα με κερι οποτε κανω και συχνους καθαρισμους...στην αρχη ηταν ανα μηνα, μετα ανα τριμηνο και τετραμηνο. Τωρα ομως επανηλθε στο αρχικο να γεμιζουν πολυ γρηγορα οποτεκανω καθαρισμο ανα 1 μηνα.

Ο γιατρος λεει οτι ειναι αποφρακτικη κερατωση αλλα μου ειπε οτι ειναι σπανιο αυτο που γινεται σε εμενα γτ κανονικα θα επρεπε να χρειαζεται καθαρισμος 1 φορα το χρονο και οχι καθε μηνα. Μου ανεφερε κιολας οτι αν ηταν στο ενα μονο αυτι θα χρειαζοταν βιοψια.
    Απο εκεινη τη στιγμη λοιπον εγω αγχωθηκα και εχω μπει και διαβαζω διαφορα.
    Εχει καποιος εικονα για κατι τετοιο;;;

Ευχαριστω πολυ.

Share This Page