1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

υποτροπη;;;

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by Alexandros12, Aug 13, 2014.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Alexandros12

Alexandros12 New Member

Πρωτα απ ολα καλησπερα.Ειμαι 18χρονων και εκανα επεμβαση για κυστη κοκκιγα το φεβρουαριο.Η μεθοδος που ακολουθησε ο χειρουργος ειναι η λεγομενη ανοικτη.Δεν υπηρχαν καθολου ραματα και δεν παρουσιασα καποιο προβλημα κατα της αλλαγες.Ο χρονος της πληρης επουλωσης ηταν περιπου 2,5 με 3 μηνες δηλαδη εως και τελοι απριλιου.Τον τελευταιο μηνα εχω αρχισει και νιωθω ανα διαστηματα μικρο ενοχλησεις στο συγκεκριμενο σημειο οπου εγινε η επεμβαση χωρις ομως να υπαρχει καποιο συμπτωμα για κυστη κοκκιγα οπως εκροη απο πυον και τα σχετικα.Επισης η περιοχη ειναι λιγακι σαν ερεθισμενη χωρις συγκεκριμενο λογο και εχει ενα ελαφρι κοκκινοπο χρωμα.Υπαρχει περιπτωση να προκειτε για υποτροπη μετα απο τοσο λιγο χρονικο διαστημα;ρωτησα μια φιλη νοσηλευτρια η οποια μου ειπε πως ισως επειδη δεν εχει περασει καλα καλα ενας χρονος ειναι ευαλωτη η συγκεκριμενη περιοχη εσωτερικα.
    Θα ηταν πολυ καλο να ακουσω και την αποψη σας γιατι πραγματικα ειναι κατι που με ανχωνει αρκετα.ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

Share This Page