1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα ΒΟΗΘΕΙΑ

Discussion in 'Γαστρικός δακτύλιος' started by stamko, Sep 14, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. stamko

stamko New Member

ΧΡΕΙΑΖΟΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ - ΓΝΩΜΕΣ.

ΕΒΑΛΑ LAP BAND 5/9 ΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΟΙΛΗΣ ΙΣΟΦΑΓΟΥ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.
    7/9 ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ , ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟ ΚΑΦΕ ΓΑΣΤΡΙΚΟ ΥΓΡΟ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ , ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΦΟΥΣΚΩΝΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ , ΣΤΗΘΟΣ , ΚΟΙΛΙΑ , ΩΜΟΣ , ΑΠΝΟΙΑ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟ ΤΟ ΚΑΦΕ ΑΥΤΟ ΥΓΡΟ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΟΜΟΥΝ.
    8/9 ΕΠΑΝΑΕΙΣΑΓΩΓΗ , ΠΑΡΕΜΕΙΝΑ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΣΩΛΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΗ (ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗ ΤΩΝ ΓΑΣΤΙΚΩΝ ΥΓΡΩΝ) ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΕΓΙΝΑ ΑΣΠΡΑ.
    13/9 ΜΕ ΒΓΑΖΟΥΝ , ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.
    14/9 ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΦΕ ΧΡΩΜΑΤΟΣ , ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΦΑΩ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΖΩΜΟ ΣΟΥΠΑΣ ΚΑΙ ΤΣΑΙ.
    ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ.
    ΟΙ ΙΑΤΡΟ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ , ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΗ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
    ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΕΤΟΙΑ Η ΑΠΟΨΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.
  2. stamko

stamko New Member

συνεχεια

λοιον ξανα εισαγωγη για 10 μερες τα ιδια , φευγω και παω να παρω δευτερη γνωμη , και διαπιστωνουμε οτι ο δακτυλιος εξαρχης ηταν λαθος τοποθετημένος.
    ξανακανω νεα επεμβαση με σωστη τοποθετηση και ξαφνικα ολα τα προβληματα λυθηκαν. ο παλαιος ηταν πιο κατω αποτι επρεπε και στραγγαλιζε το στομαχι μου.
    ταλαιπωρηθηκα λοιπον για 20 μερες , πληρωσα 2 επεμβασεις , σε 2 ιατρους ...
    συμπερασμα = πριν κανετε οποιαδηποτε επεμβαση ψαχτειτε και πατε στον καλυτερο ιατρο , υπαρχουν πολοι ασχετοι που εκμεταλευονται τις καταστασεις και την παχυσαρκια.
    ευτυχως σωσαμε τον δακτυλιο γιατι αν ειχε τραυματιστει και αλλο το στομαχι μου θα επρεπε να το βγαζαμε , αρα ολα τα παραπανω θα ειχαν γινει τζαμπα.

Share This Page