1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

βαρια περιοδος

Discussion in 'Γυναικολογικές Παθήσεις' started by katerinaki12345, Aug 11, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. katerinaki12345

katerinaki12345 New Member

καλησπερα σας ειμαι καινουρια εδω με ανυσηχει πολυ η περιοδος μου γιατι σιγα σιγα το αιμα γινεται περισσοτερο καθως περνανε τα χρονια.Δεν ειναι μονο αυτο αλλα γενικα πριν καν αδιαθετησω ειμαι ολο νευρα γενικα δεν ειμαι ο εαυτος μου εχω ημικρανιες κοπωση αδιαθεσια και το κερασακι ειναι η βαρια αιμοραγια οταν τελικα αδιαθετησω.Δεν εχω σταθερο κυκλο απο νεα ειχα βαρια περιοδο και ασταθη κυκλο.Τωρα στα 36 και εχωντας γεννησει πριν 26 μηνες και με μια αποξεση πριν 31 μηνες το αιμα ειναι περισσοτερο.
    Περισι εκανα τεστ παπ και υπερηχω και ειναι ολα καλα.Εχω λιγο χαμηλη φεριτινη και παιρνω σιδηρο 2φορες την μερα για αρχη.Εχω και αρρωστοφοβια.Πειτε μου να ανυσηχισω ?Συνεχεια στους γιατρους τρεχω και τα παιδια μου και εμενα λογο της αρρωστοφοβιας μου.:_s:
  2. katerinaki12345

katerinaki12345 New Member

επισης ειχα και εχω πολλα πήγματα αιματος και καποιες φορες το αιμα ειναι καφε αλλες βυσινι αλλες εντονο κοκκινο.λογο προσφατης εγγυμοσινης περισι ειχα κανει ολες τις εξετασεις που πρεπει και ειμαι καθαρη
  3. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Θα πρέπει να ξανακάνεις U/S μήπως κι έχεις εμφανίσει κάποιο ινομύωμα. Στην αντίθετη θα πρέπει να γίνει ορμονολογικός έλεγχος.

Share This Page