1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Τριχες και κυστη κοκκυγος

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by kwstas, Oct 15, 2014.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. kwstas

kwstas New Member

Γεια σας , εχει γινει παρα πολυ καλη δουλεια στο φορουμ αφου οι ερωτησεις και απαντησεις που εχουν διατυπωθει κατα καιρους και ειναι αποθηκευμενες λυνουν πολλες αποριες και πληροφορουν τον ασθενη σφαιρικα γυρω απο το προβλημα του.

Δυστυχως επαθα και εγω την λεγομενη κυστη κοκκυγος , ειχα ενα συριγγιο που τυχαια ανακάλυψα καθως μια μερα εβγαλε αιμα. Ειμαι πλεον στην εκτη μερα μετα το χειρουργείο, ανοικτη μεθοδο.
    Ηθελα λοιπον να ρωτησω το εξης... οταν αναρρωσω και για να μην μου ξαναβγει ποτε ξανα τετοιο πραγμα τι πρεπει να κανω? Διαβασα για καλο καθαρισμο , να μην καθομαι πολλες ωρες και να κανω αποτριχωση.

-Εγω ειμαι ξανθος και απο αυτα που διαβαζω στο ιντερνετ σε ξανθες τριχες το λαζερ δεν εχει αποτελεσματα. Οποιος γνωριζει καποια μεθοδο για να απαλλαγω απο τις ξανθες τριχες ας μου πει. Ισως καποιος που περασε τα ιδια.
    -Γενικα μεχρι τι ηλικια καποιος βγαζει κυστη κοκκυγος? Παιζει ρολο η ηλικια ή ειναι καθαρα θεμα τριχας?
    -Αλλοι γιατροι λενε οτι ειναι θεμα τριχας , αλλοι οτι απο την πολυ καθιστικη ζωη υπαρχει αποδομηση του ιστου αφου δεν αιματώνεται και αλλοι λενε οτι ισως να ειναι απο την εμβρυικη ηλικια και στο dna. Τελικα τι ισχυει. Ρωταω γιατι δεν θελω να ξαναμπω σε αυτη την διαδικασια.
    -Τελος με αλλες μορφες αποτριχωσης πιο παραδοσιακες ,οπως ξυρισμα ή κερι δεν ειναι πιο ευκολο να δημιουργηθουν θυλακιτιδες και αρα εκ νεου κυστες? Προσωπικα στο προσωπο που ξυριζομαι ερεθιζομαι αρκετες φορες με κανα σπυρακι κτλ.. φανταστειτε στα οπισθια...... Μηπως αν τις κουρευαμε με κουρευτικη μηχανη σε ενα πολυ μικρο μηκος να ηταν το καλυτερο? Εσεις αληθεια τι κανετε ?

Ευχαριστω για τον χρονο σας.;):)

Share This Page