1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Τριχα Στην Περιοχη Του Κοκκυγα

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by billly, Jan 14, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. billly

billly New Member

ημερα πηγα στον ορθοπαιδικο και μου ειπε οτι δεν εχω κυστη χωρις να με εξετασειαπλα του ειπα οτι ποναω οταν καθομαι και δεν εχω συμαδι)αφου τον ξαναρω!!!(τησα ομως, μου ειπε ας δουμε τι ειναι και τελικα δεν ειχα τιποτα αλλα με εστειλε να κανω ακτινογραφια για καμια κακωση στον κοκκυγα η παραμορφοση.ομως το προβλημα ειναι οτι παρατηρησα οτι εχω μια κοντη και πολυ χοντρη τριχα στην χωριστρα του πρωκτου στον κοκκυγα,η οποια ειναι μονη της εκει χωρις την παρουσια αλλων τριχων,και ειδα στο ιντερνετ φοτογραφιες απο κυστη κοκκυγα οι οποιεσ ειχαν τετοιου ιδους τριχα!!!ανυσηχω πολυ μηπως εκανε λαθος!!!!η τριχα ειναι πολυυ χοντρη και κοντη!!!μηπως εκανε λαθος ο γιατρος μου;;;;σας παρακαλω απαντηστε !!!:frown::frown:
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Αγαπητε billy, η υπαρξη τριχας στην περιοχή απο μονη της δεν αποτελεί ενδειξη για κυστη κόκκυγος.
    Μονον η υπαρξη της μεσα σε οπή (συρίγγιο) στην περιοχή σημαινει πρόβλημα.

Share This Page