1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Travogen κρεμα

Discussion in 'Γυναικολογικές Παθήσεις' started by Χρύσα80, Feb 24, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Χρύσα80

Χρύσα80 New Member

Καλησπερα,εχω ενα γυναικολογικο προβλημα μυκητιασης και ο γιατρος μου συνεστησε χαπια sporanox για μια εβδομαδα καθως και κολπικη κρεμα travogen επισης για μια εβδομαδα.Το προβλημα ειναι οτι η κρεμα μου προκαλει καψιμο συνεχες και αρκετα μεγαλυτερο απ αυτο που μου προκαλουσε η μυκητιαση και φοβαμαι μηπως γινει μεγαλυτερη ζημια.Να συνεχισω να τη χρησιμοποιω η να την αλλαξω?αν την αλλαξω οι μερες χρησης μετρανε παλι απο την αρχη? ευχαριστω
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Μπορείς να την αλλάξεις αλλά θα ξεκινήσεις από την αρχή. Υπάρχουν και υπόθετα να ξέρεις...
  3. Χρύσα80

Χρύσα80 New Member

Ευχαριστω για την απαντηση.Ακομα μια ερωτηση γιατι κοντευω να τρελαθω,την αντιβιωση που μου προκαλεσε τη μυκητιαση την επαιρνα για μια κυστιτιδα.Η τελευταια καλλιεργεια ουρων ηταν καθαρη αλλα εγω ακομα νιωθω ενοχλησεις απο την ουρηθρα κυριως,κατι σαν σφιξιμο η σαν βαρος που με κανουν να θελω να παω στην τουαλετα.Ειναι δυνατον κατι τετοιο να προκληθει απο τη μυκητιαση η ακομα εχω ενοχλησεις απο την κυστιτιδα?Ευχαριστω
  4. Kathy

Το δεύτερο θα έλεγα επειδή τα συμπτώματα συνήθως αργούν να φύγουν... Μετά από ένα εύλογο διάστημα να κάνεις μια επαναληπτική γενική και καλλιέργεια ούρων.
  5. Χρύσα80

Χρύσα80 New Member

Ευχαριστω για την απαντηση σας.Μπορειτε να με διαφωτισετε μεχρι και ποσο καιρο μπορει να κρατησουν τα συμπτωματα μια κυστιτιδας;
  6. Kathy

Αυτό δε μπορώ να το ξέρω γιατί η διάρκεια διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό.
  7. Χρύσα80

Χρύσα80 New Member

Ευχαριστώ για το χρόνο σας
    Kathy likes this.

Share This Page