1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Τι Μου Συμβαινει;

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by Eva-Amalia, Mar 20, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 4 users.
  1. Eva-Amalia

Eva-Amalia New Member

Καλησπερα!!Εδω και δυο μερες αντιμετοπιζω ενα προβλημα..χτες την ωρα της αφοδευσης δυσκολευτηκα και στη συνεχεια ειδα μια πολυ μικρη ποσοτητα αιματος(ανοιχτοχρωμο) πανω στο χαρτι χωρις βεβαια κανενα αλλο συμπτωμα οπως κνησμος,ερυθροτητα,πονος στην κοιλιακη χωρα κτλ μονο ενα μικρο γδαρσιμο ενιωσα!σημερα ομως εγινε παλι το ιδιο..Ειμαι φοιτητρια αρα η ζωη μου ειναι αρκετα καθιστικη και δεν θα μπορουσε να χαρακτηριστει 100%υγειινη!Επιπλεον,στην οικογενεια μας δεν εχουμε ιστορικο με αιμοροιδες.Τι θα μπορουσε να συμβαινεί;;ανυσηχω πολυ και ντρεπομαι να μιλησω σε καποιον για το προβλημα μου!!Υπαρχει περιπτωση να οφειλεται στην αντιβιωση που ξεκινησα για την αμυγδαλυτιδα που με ταλαιπωρει;;:piange:Ευχαριστω πολυ για τον πολυτιμο χρονο σας ..περιμενω την απαντηση σας!
  2. ενα απο τα συμπτωματα που ειχα κι εγω και επειδη ειχα εμφανσει παλιοτερα κακοηθεια σε αλλο μερος του πεπτικου μου εκαναν κολονοσκοπηση και τελικα ειχα αιμοροιδες στο εσωτερικο του εντερου. αν δεν εχεις αιμοροιδες μπορει να προκληθηκε κατα την αφοδευση, αν τ αιμα ειναι κοκκινο ζωηρο συνηθως δεν υπαρχει λογος ανυσυχιας. καλου κακου πηγαινε σ ενα γαστρεντερολογο αν δεις οτι συνεχιζεται.
  3. Insomniac

Insomniac Member

Μια επισκεψη σε γαστροεντερολογο θα σου λυσει καθε απορια και θα σε καθησυχασει μαλλον.Μην το αμελεις. Σε θεματα υγειας δεν χωρανε ντροπες.
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Συνηθισμένο σύμπτωμα, ειδικά μετά απο δυσκοίλια κένωση, που σύνήθως οφείλεται σε μικροτραυματισμό του εντέρου ή σε καποια ραγάδα ..( κατι παρόμοιο με το σκάλισμα της ..μύτης)!;)
    Μην ανησυχείτε.
    Αν συνεχίζεται ή σας ταλαιπωρεί οπωσδήποτε να σας δει ειδικός.

Share This Page