1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Θρομβωμένες Αιμοροίδες

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by Green, Sep 1, 2015.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Green

Green New Member

Καλησπέρα,

Έχω δυο μικρές θρομβωμένες αιμορροίδες στον δακτύλιο του πρωκτου. Τις πρώτες μέρες με ενοχλούσαν.. όμως δεν έβγαλαν ποτέ αίμα και δεν είναι κόκκινες. Έβαζα και βάζω ακόμα(ένα μήνα μετά την εμφάνισή τους) μια αλοιφή την Fitoroid και δεν έχω καθόλου πόνο, δεν τις νιώθω καν.
    Θέλω να φύγουν όμως και πήγα σε γιατρό και μου είπε οτι θα αργήσουν να φύγουν.. και αν φύγουν μπορεί να ξαναβγουν. Γι'αυτό μου πρότεινε laser. Έχω πάρει την απόφαση να το κάνω ωστε να μη με ενοχλήσουν ξανά τουλαχιστον οι συγκεκριμένες 2 που βγήκαν.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
    1) Μετά το laser θα μου αφήσει κάποια ουλή ή κάποιο σημάδι στην περιοχή;;
    2) Η ανάρρωση είναι όντως τόσο ανώδυνη;
    3) Υπάρχει πιθανότητα για μόλυνση ή οτιδίποτε στην περιοχή ή κάποια παρενέργεια στην κένωσή μου;
    4) Γενικά υπάρχει κάποιο ρίσκο;;

Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατι πάντα με άγχωναν πολύ οι επεμβάσεις και έχω ταλαιπωρηθεί πολύ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Share This Page