1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση θρόμβωση αιμορροΐδας

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by chris130, Apr 27, 2015.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. chris130

chris130 New Member

Γεια σας, επισκέφτηκα πρόσφατα τον γιατρο (ΑΓΓΕΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ) για ενα θεμα π εχω .. Το θεμα αυτο λέγετε θρόμβωση αιμορραιδας ...ο θρόμβος βεβαια δεν με ενοχλεί.. Αλλα ειναι 4ής εβδομάδες χωρις να φυγει ο θρόμβος είναι αρκετά μεγάλος περίπου 3 με 4 εκατοστά και σκληρός . Ο γιατρός μ ειπε οτι θα πρέπει να κάνω μια επέμβαση για την αφαίρεση του και να βαλει την φλέβα στην θέση τις κατι τέτοιο διοτι δεν θα υποχωρήσει αλλιως.. Θα ηθελα να ρωτήσω .. Μετα θα υπαρχει περίπτωση να ξανα βγάλω ;; επίσης μου έκανε αναφορά ότι δεν θα υπάρχει πόνος ούτε ενόχληση παρά μόνο μικρή αιμορραγία μέχρι να κλήση η πληγή και δεν θα με ενοχλεί στις δραστηριότητες και θα μπορώ να επιστρέψω μετά από 24ώρες ... ..επίσης ο γιατρος μ τα ειπε απλα οτι θα γίνει τοπική αναισθησία και ετσι.. Ειναι υπόθεση ρουτίνας με λιγο λόγια ενα 20λεπτο...θα ηθελα την γνώμη σας παρακαλώ..Είναι τόσο απλά οσο μου τα είπε..? :^o):

Share This Page