1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Θέλω Την Γνώμη Σας.

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by johnyp, May 24, 2008.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. johnyp

johnyp New Member

Εχω να σας πώ ότι αυτό που θα δείτε βγαίνει στην πλάτη μου μόνο το καλοκαίρι και το χειμώνα φεύγει.

Τί γνώμη έχετε?

Ευχαριστώ.

Attached Files:

2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλημέρα!
    Αν την ερυθρότητα του δέρματος την συνοδεύει και κάποιος πόνος τοπικά μαζί με κάποιο σκληρό ογκίδιο απο κάτω ή πρήξιμο του δέρματος , μπορεί να είναι κάποιος σμηγματογόνος αδένας που φλεγμαίνει.
    Αν όχι είναι κάτι δερρματολογικό, που θέλει αξιολόγηση απο δερματολόγο.

(Για το χειμώνα - καλοκαίρι δεν έχω άποψη)!

(τις εικόνες μπορείτε να τις ανεβάσετε και σε .jpg μορφή)!
  3. Γιώργος Γ

Γιώργος Γ New Member

Νομίζω ότι και το δικό μου σημάδι κάπως έτσι είναι jhonyp. Βέβαια δεν ξέρω για το αν θα φύγει το καλοκαίρι ή τον χειμώνα διότι εμφανίστηκε πρόσφατα. Την τρίτη έχω ραντεβού με δερματολόγο επί του θέματος. Ας το δει και κάποιος ειδικός για να είμαι σίγουρος :rolleyes:.
    Οτιδήποτε μου πει θα σας ενημερώσω.
  4. johnyp

johnyp New Member

Ευχαριστώ για την απάντηση σας μάλλον θα πάω και εγώ στον δερματολόγο άυριο να δώ τί είναι. Και ναί το καλοκαίρι εμφανίζεται και τον χειμώνα φεύγει. Πρήξιμο δέν έχει αλλά τοπικά είναι ζεστό.

Ευχαριστώ.

Share This Page