1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

συσπάσεις στομαχου

Discussion in 'Παθήσεις Στομάχου και 12δακτύλου.' started by Irini, Oct 12, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. Irini

Irini Member

Καλησπέρα σας. Εδω και 2 περίπου εβδομάδες εχω συχνά συσπάσεις , σαν αίσθημα παλμού, στο ύψος του στομάχου. Δεν συνοδεύονται από άλλη ενόχληση ούτε συσχετίζονται με γεμάτο ή άδειο στομάχι. Οταν ξεκινούν επαναλαμβάνονται 3-4 φορές σε σύντομο διάστημα μέχρι να σταματησουν. Εκείνη την ώρα είναι ορατοί οι παλμοί με το ματι. Αναρωτιέμαι αν είναι απλοί μυικοί παλμοί ή κάτι άλλο. Γνωρίζω οτι έχω γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση. Σας ευχαριστώ.
  2. giorgos017845

giorgos017845 New Member

Και εγω το παθαίνω αυτό...νομίζω οτι είναι λογω γαστριτιδας η οισοφαγιτιδας γιατι εχω παρατηρήσει οτι μου το κανει στο υψος της γαστροοισοφαγικης συμβολης..

Share This Page