1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Συντηριτικη Θεραπεια

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by Euginia, Jun 15, 2012.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Euginia

Euginia New Member

καλησπερα σας και παλι.
    σας εχω προαναφερει το προβλημα με τη χρονια ραγαδα μου.
    ο τελευταιος γιατρος χειρουργος που με εξετασε μου ειπε να προσπαθησω για εικοσι μερες θεραπεια, τοπικα με αλοιφη,την οποια και μου τη βαζει ο αντρας μου (ακριβως πανω στην πληγη)και του εδειξε ο γιατρος πως να τη βαζει.
    στις δεκαπεντε μερες ενιωθα καλυτερα και μετα απο μια εβδομαδα αρχισα να ξαναποναω.πηγα να με δει ο γιατρος μου και μου ειπε οτι η ραγαδα εχει σχεδον κλεισει και πως εγινε καλη δουλεια με την αλοιφη.μου λεει γιατι συνεχιζεις να πονας αφου αυτη η ραγαδα ειναι ενταξει μεχρι που ειδε οτι λιγο πιο πισω εχει ανοιξει νεα ραγαδα και μεγαλυτερη.
    να σας αναφερω οτι προσεχω να βγαινουν τα κοπρανα μαλακα.
    μου ειπε οτι και την επεμβαση να κανω δεν μου εγγυαται κανενας οτι θα γλυτωσω απο τις ραγαδες.μου ειπε επισης οτι ισως να εχω ευαισθησια στο σφιγκτηρα γιαυτο και ανοιξε παλι πληγη και πως μπορει να την ειχα και αυτη και απλα να ερεθιστηκε τωρα.
    να σας πω επισης οτι οταν γεννησα δεν με προσεξαν καθολου και με αφησαν να ζοριστω πολυ με συνεπεια μετα τη γεννα ολο μου το''απο πισω'' να εχει βγει ισα με ενα τσαμπι σταφυλλια!!!!χωρις υπερβολη.
    να τονισω οτι ο γιατρος ειναι ιδιωτης και ενας απο τους καλυτερους στη θεσ/νικη.
    εχω διαβασει ολα τα post στο φορουμ για ραγαδα και βλεπω οτι οι πιθανοτητες πληρους επιτυχιας ειναι μισες μισες.
    θα το παλεψω λιγο ακομη και ευχομαι να μην ανοιξουν και αλλες ραγαδες.
    συγνωμη για το μεγαλο κειμενο αλλα καθε γνωμη απο τους ειδικους και καθε συμβουλη απο παθοντες ειναι δεκτη.

Share This Page