1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!
Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. zaharias leonard

zaharias leonard New Member

Καλησπερα Γιατρε! Σας ειχα ενοχλησει πριν απο καιρο...τελικα εκανα πλαγια εσω σφιγκτηροτομη,πριν απο 3,5 μηνες. Η αληθεια ειναι πως εξαφανιστηκε το 50% των συμτωματων μου και συγκεριμενα το αισθημα πυρακτωμενου μαχαιριου που κρατουσε ωρες μετα την αφοδευση, εντουτοις παρεμεινε το αλλο μισο! Προκειται συγκεκριμενα για αισθημα ατελους κενωσης και αισθημα πληροτητας χαμηλα στον πρωκτο, οπως επισης και η αισθηση οτι η περιοχη ειναι πρησμενη, θρομβωμενη, δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω. Αν μια μερα δεν ενεργηθω η αισθηση ειναι πραγματικα εφιαλτικη και νομιζω πως εχω συσσωρευμενες πετρες στην περιοχη του πρωκτου! Ο συναδελφος σας ,που μου εκανε την επεμβαση ,μου ειπε πως ειναι συνδρομο ανελκτηρος και πως δεν υπαρχει θεραπεια!!! .Σας παρακαλω πολυ τα φωτα σας!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Δεν μπορω να σας βοηθησω και πολύ, μιας και δεν γνωριζω τι ακριβως σας εκανε ο συναδελφος!
    Απο κει και περα τα συμπτωματα που αναφέρετε δεν εχουν σχεση με συνδρομο ανελκτηρος, (στο οποίο η θεραπεια είναι υπαρκτή επίσης.)!

Share This Page