1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Στομαχι και ανχος

Discussion in 'Παθήσεις Στομάχου και 12δακτύλου.' started by λευτερης, May 25, 2016.

Watchers:
This thread is being watched by 4 users.
  1. Χριστος Ανεστη σε ολη την ομαδα , μετα απο αρκετο καιρο τις τελευταιες μερες , ειχα παλι ναυτια και ανορεξια , πριν 2 μερες η γαστροσκοηση οου εκανα εδειξε μονο μια ηπια γαστριτιδα , ο υπερηχος ανω κοιλιας πριν 15 μερες ηταν φυσιολογικος , να πω οτι γενικα ειμαι αρκετα ανχωμενος , μπορει τα συμπτωματα αυτα να ωφειλονται στον ανχος ? Να αναφερω οτι η προηγουμενη γαστροσκοπηση εγινε πριν 7 μηνες και δεν ειχα το ελικοβακτηριδιο , τωρα δεν μου πηρε δειγμα , αυτο πειραζει ?
    Last edited: May 25, 2016
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Λευτέρη επειδή σε παρακολουθώ εδώ και αρκετούς μήνες θεωρώ ότι κάνεις πάμπολλες εξετάσεις δίχως λόγο και αιτία αφού πάντα όλες βγαίνουν φυσιολογικές. Τόσο σύντομα δεν έκανα ούτε εγώ γαστροσκόπηση που είχα τρομερά προβλήματα με το στομάχι μου. Όλη αυτή η ταλαιπωρία από μόνη της σου δημιουργεί ψυχολογικά προβλήματα και σε κάνει να πιστεύεις πάντα ότι το ένα πρόβλημα διαδέχεται το άλλο. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο να βάζεις το γαστροσκόπιο τόσο συχνά μέσα στον οισοφάγο σου ξέρεις... Με όλο το σεβασμό νομίζω ότι πρέπει να ηρεμήσεις και να πείσεις επιτέλους τον εαυτό σου ότι είσαι ΑΠΟΛΥΤΑ υγιής !!!
  3. Καλημερα και Χριστος Ανεστη , σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση , θα προσπαθησω να ηρεμησω .
  4. giorgos017845

giorgos017845 New Member

Γεια σου λευτερη !! Τελικα βρηκες καμια ακρη με την περίπτωση σου ?? Το ιδιο και εμενα ρε φιλε ηπια γαστριτιδα χωρις να χω το ελικοβακτηριδιο...και εμενα ο γιατρός για διατροφη και αγχος μου ειπε και μαλιστα μου πε αν σου χει μεινει τοσο ιδεα αντε σε ψυχολόγο..καλα δεν παιζει απο μια καουρα να τρεχω σε ψυχολόγους.. οποτε αν εχεις καταλήξει σε κατι θα ηθελα να με βοηθησεις..

Share This Page