1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Σπυρι στο στηθος

Discussion in 'Παθήσεις Μαστού (Καλοήθεις και Κακοήθεις)' started by Katee_x, Jun 28, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Katee_x

Katee_x New Member

Καλησπερα σας..θα ηθελα να ρωτησω κατι..προσφατα,εδω και μια εβδομαδα στο κατω μερος του μαστου εχω βγαλει ενα σπυρι..αρχικα ειχε φουσκωσει λιγο..υπεθεσα οτι ειναι καποιο σπυρακι και το αφησα να περασει μονο του..ηρεμησε καπως αλλα τωρα και παλι εχει παρει ενα σκουρο μωβ χρωμα σαν να εχει αιμα μεσα..ειναι κατι ανησυχιτικο;
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Οτιδήποτε βγαίνει στο στήθος ασυνήθιστο θα πρέπει άμεσα να εκτιμάται από ειδικό.
  3. Katee_x

Katee_x New Member

Πηγα σημερα και με εστειλαν σε δερματολογο να το δει..το πατησε λιγο αυτη και εβγαλε λιγο αιμα οπως και αλλη φορα και μου εδωσε μια κρεμα bactroban καπως ετσι αλλα δεν με καθησυχασε ιδιαιτερα..μηπως πρεπει να παω και σε γυναικολογο;
  4. Kathy

Κακώς το πάτησε. . Δεν πειράζουμε τίποτα στους μαστούς αν δεν γίνει υπερηχογραφικός έλεγχος πρώτα. Αν δεν έχει βελτιωθεί τότε να πας άμεσα στον γυναικολόγο σου.
  5. Katee_x

Katee_x New Member

Η ηλικια μου ειναι 20 χρονων..υπαρχει περιπτωση να ειναι καρκινος;:triste: ευχαριστω εκ των προτερων
  6. Kathy

Κανένας δε μίλησε για κάτι τέτοιο. Μπορεί να είναι μία φλεγμονή που να θέλει αντιβίωση και σε καμία περίπτωση σπάσιμο. Επειδή οι μαστοί είναι ευαίσθητοι θα πρέπει να εκτιμούνται μόνο από γυναικολόγους ή μαστολόγους.

Share This Page