1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ

Discussion in 'Παθήσεις δέρματος και υποδορίου' started by NTINTA20, Jul 24, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. NTINTA20

NTINTA20 New Member

Γεια σας,
    Περιπου εδω και 1 χρονο βγαζω σπυρακια στον ποπο. Ομολογω οτι καποια δοκιμασα να τα σπασω και ειχανε βγαλει πιον(ασπρο λιγο πικτο). Οπως τα κοιταζω στον καθρεφτη μου φαινεται οτι εχουν μαυρισει. Μολις βγουν ειναι κοκκινα και πονανε. Εχω περιπου 3-4 και μια στο τοσο εμφανιζονται καινουρια! Εχω δοκιμασει Betafusin, Avene Triacneal Expert, ενα αφρολουτρο απο φαρμακειο που δεν θυμαμαι ονομα το οποιο βοηθουσε για σπυρακια. Αφου αυτα δεν βοηθησαν ειπα να δοκιμασω φυσικους τροπους, -μιας και λογω οικονομικων δυσκολευομαι να επισκεφθω δερματολογο- δηλαδη μελι με κανελα ή τρυμμενη πατατα ή τρυμμενη ντοματα ή ξυδι(ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΛΑΘΟΣ ΞΕΡΑΘΗΚΕ ΕΝΤΕΛΩΣ Η ΠΕΡΙΟΧΗ). Αλλα παλι δεν εγινε τιποτα. Τι να κανω επιτελους για να φυγουν; Ντρεπομαι απιστευτα και ουτε παραλια θελω να πηγαινω γιατι φαινονται! :triste:
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Θα πρέπει να φοράς μόνο βαμβακερά εσώρουχα και να πλένεσαι τακτικά και όχι στενα ρούχα. Fucicort έχεις δοκιμάσει ;;;

Share This Page