1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

SOS Αιμοροίδα - Μόλυνση??

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by fantomoftheopera, Jan 2, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. fantomoftheopera

fantomoftheopera New Member

Καλησπέρα σας,

Εδώ και δέκα μέρα παρουσίασα αιμοροίδα με τρομερό πόνο που έβγαινε έξω . Ξέρω ότι είναι αυτό γιατί το είχα και στο παρελθόν χωρίς όμως αυτό ποτέ να σκάσει αλλά σε λίγες μέρες υποχώρησε μόνο του. Είμαι φοιτήτρια στο εξωτερικό και δεν μπορώ να πάω σε ειδικό αλλά μόνο στον οικογενιακό γιατρό που μου έκλεισε ραντεβού σε δέκα μέρες και έχω τρομοκρατηθεί, δυστυχώς εδώ το να πάω στα επείγοντα δέν είναι επιλογή. Ντρέπομαι πάρα πολύ που σας στέλνω τις φωτογραφίες αλλά θα ήεθλα να σας παρακαλέσω να τις δείτε να μου πείτε τη γνώμη σας για να ηρεμίσω λίγο ή να πάρω ένα αεροπλάνο να έρθω στην Ελλάδα αν φαίνεται έστω και λίγο σοβαρό.. Βάζω αλοιφή και πήρα και Daflon για 4 μέρες που δεν κάνουν τίποτα...

Στην αρχή πονούσε τρομερά που δεν μπορούσα να σηκωθώ απο το κρεββάτι και μετά απο 5 μέρες έσκασε μόνη της και δεν πονάει όπως στην αρχή απλά με ενοχλεί τρομερά γιατί ειναι ακόμα έξω. Τώρα είναι η δέκατη μέρα και έχει κάνει πληγή. Η φωτογραφίες είναι στην αρχή αλλά και σήμερα με ζουμ. Δέν είναι τόσο μεγάλη όσο μπρορεί να φαίνετε είναι όσο η πρώτη φάλαγκα του μικρού δαχτύλου. Φοβάμαι για την πληγή που έχει κάνει δεν ξέρω κατα πόσο είναι φυσιολογικό ή κάτι σοβαρό αυτό μήπως πάθω μόλυνση η αν είναι κάτι χειρότερο
    για αυτό σας παρακαλώ θα ήθελα μια γνώμη τι είναι αυτό μέχρι να καταφέρω να με δεί ο γιατρός. FullSizeRender.jpg FullSizeRender1.jpg

Share This Page