1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Σας Παρακαλώ Απαντήστε Μου

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by Lampros_Geor, Oct 17, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Lampros_Geor

Lampros_Geor New Member

Θα ήθελα να ρώτησω,αν γίνεται να αναπτυχθεί συρίγγιο ή κύστη κόγγικος χώρις κάποιο εμφανές σημάδι,και θα ήθελα επείσης να ρωτήσω αν δημιουργηθεί συρίγγιος,αν γίνεται να αναπτυχθεί πρως την σπονδυλικη στηλη η το ποδι,ή προς το εντερο η να μου πειτε γενικα εσεις πρως τα που μπορει να αναπτυχθει,και αν γινεται να μην ειναι εμφανες!Περιμενω συντομα μια απαντηση!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Συρίγγιο απο κύστη κόκκυγος ειναι αδύνατον να συνδεθει με την σπονδυλική στήλη ή προς το πόδι.
    Σπανιότατα μπορεί να κατέλθει προς τον πρωκτό ή τον γλουτο΄, χωρίς να σημαίνει πως μπορεί να επικοινωνεί με το έντερο.
  3. Lampros_Geor

Lampros_Geor New Member

Σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας!Θα ηθελα επισης να ρωτησω αν ενας πονος που νιωθω στην μεση μου και ξεκιναει απο τον κοκκυγα και επεκτεινεται στην μεση χωρις να υπαρχει καποιο σημαδι στον κοκκυγα σαν σπυρι η κατι αλλο μπορει να συσχετιστει με συρριγγιο η κυστη κοκκυγα!η απλα ειναι μια ισφυαλγια!
    Last edited by a moderator: Oct 22, 2010
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Πιθανοτατα ειναι μυοσκελετικό πρόβλημα, αλλά θα πρεπει να το διαπιστώσει ορθοπεδικός.
  5. Lampros_Geor

Lampros_Geor New Member

Γιατρε σας ευχαριστω πολλυ και συνχαρητηρια για το forum.

Share This Page