1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!
  1. areti23

areti23 New Member

γεια σας. σας εχω ζαλισει λιγο αλλα ξερετε λογο του ψυχολογικου μου δεν θελω να τρεχω συνεχεια στους γιατρους γιατι μου κανει κακο. ηθελα να σας ρωτησώ , εδω κ 20 μερες ειναι που προτοεμφανιστηκε η ραγαδα μου. αλλες φορες ματωνει πολυ κ αλλες λιγο η κ καθολου. αλλες φορες μαζι με το αιμα βγαζω κ μια βλεννη κατακοκκινη. ειναι φυσιολογικο? ποσο καιρο μπορει να κανει να φυγει η ραγαδα? ειναι φυσιολογικο να την εχω τοσο καιρο?
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Απ: ραγαδα

H ραγάγα πρωκτού είναι πρόβλημα που παρουσιάζεται αιφνίδια και συνήθως σε λίγες μέρες υποχωρεί από μόνη της οταν είναι σε οξεία μορφή!

Στην περίπτωση που παρατηθεί το πρόβλημα, μεταπίπτει σε μόνιμη χρονία ραγάδα η οποία θεραπεύεται συνήθως με χειρουργική επέμβαση!!

Share This Page