1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

ΠΥΟΝ ΣΤΟΝ ΑΦΑΛΟ

Discussion in 'Διάφορα Θέματα εκτός Κατηγοριών!' started by iliastz, May 18, 2009.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. iliastz

iliastz New Member

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΕΤΕ.ΕΙΜΑΙ 26 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ Ο ΑΦΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΚΡΙΝΕΙ ΠΥΟΝ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ ΑΣΧΗΜΑ.ΡΙΧΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ BETADIN ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΞΑΝΑ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑΤΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΦΑΛΙΤΙΔΑ.ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΟΜΦΑΛΙΤΙΔΑ,ΑΠΟ ΤΙ ΠΡΟΗΛΘΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΕΡΓΟ ΣΑΣ.
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Ομφαλίτιδα σημαίνει φλεγμονή στον ομφαλό, που μπορεί να προκαλείται απο δερματικές ή υποδόριες λοιμώξεις της περιοχής.
    Σπανιότερα μπορεί να συνυπάρχει μικρή κήλη που κάνει ατελείς περισφίξεις λίπους με αποτέλεσμα νέκρωση και φλεγμνή.
    Συνήθως αντιμετωπίζεται με αντισηψία, συνδυασμό Betadine, οξυζενε και αλοιφής fucidine.
    Αν παρατείνεται το πρόβλημα, να σας δει χειρουργός!

Share This Page