1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!
Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. kost.pap

kost.pap New Member

Καλησπέρα σας και αν και πρωτη επαφή θα ήθελα την βοήθεια σας. Πριν δεκαπεντε μέρες περίπου ειχα μια ενόχληση στην περιοχή του πρωκτου (κνησμό ελαφρως) και μιας και ειχα ενα μικρο ιστορικό με αιμορροΐδες (στα 36 μου ετη με ενόχλησαν 2 φορές) δεν το εδωσα σημασία μια ημέρα ένιωσα πολύ πονο σε σημείο να μην μπορώ να καθήσω η να αγγιξω εκείνη την περιοχή. Αγορασα μια proctosynalar και αφοτου έβαλα την επόμενη μέρα ξυπνησα αλλος ανθρωπος χωρις ιχνος πονου ! Συνεχησα βέβαια μια εβδομαδα την θεραπεια αλλα συνέχισα να έχω ενα τσουξιμο σε μια περιοχη περιξ του πρωκτου . Πηγα σε Γαστρεντερολόγο ο οποιος αφου εκανε εναν υπερηχο στην περιοχη συν μια ψηλαφιση (δαχτυλο) μου ειπε οτι δεν ειχα αιμορροΐδες και οτι ειδε λιγο πυον μαζι με ενα πολυ μικρο αποστημα σαν σπυρακι σε μεγεθος για το οποίο και μου χορηγησε αντιβίωση για 10 ημέρες και επανεξέταση μιας και θεωρησε οτι μπορει να φύγει με αντιβίωση μιας και ειπε οτι το απόστημα προφανως εσπασε - παροχετευτικε μονο του. Υπάρχει περίπτωση να την γλιτωσω με αντιβίωση και να μην βαλω νυστερι? Τρομαζω στην ιδεα του νυστεριου μιας και θα ειναι η 2η επεμβαση σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα... Περιμένω την απάντηση σας εναγωνίως ! Σημειωτέον δεν ειχα ποτε πυρετο σε ολο το διαστημα αυτο !
  2. kost.pap

kost.pap New Member

Ααα και οτι το τσουψιμο οφειλετε σε ενα μικρο τραυματισμο - σκίσιμο

Share This Page