1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ψηλαφητοί πολλοί λεμφαδένες

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by kostasGP, Apr 8, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. kostasGP

kostasGP New Member

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας.
    Είμαι 37 ετών 1.82 / 84kg και άνω καθιστική ζωή
    Θα περάσω κατευθείαν στο ψητό :)
    Εδώ και 2-3 χρόνια (τόσο θυμάμαι τουλάχιστον) έχω ψηλαφητούς σχεδόν όλους τους λεμφαδένες.Ειδικά αυτούς κατά μήκος του θωρακικού (δίπλα από τις μασκάλες), στους τραπεζοειδής (μπροστά), βουβονική χώρα και στους θωρακικούς (άνω μέρος).

Πιο πολύ από όλους έχουν έναν ψηλαφητό αδένα στην μπροστά πλευρά του αριστερού τραπεζίου που είναι περίπου όσο ένας αρακάς.

Ο παθολόγος λέει ότι ψηλαφούνται επειδή έχω πολύ λεπτό δέρμα (και λίγο υποδόριο λοίπος στις περιοχές αυτές)

Είναι λογικό αυτό;

Σας παραθέτω και πρόσφατες εξετάσεις αίματος:

Attached Files:

2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Ναι, συμβαίνει σε πολλούς ανθρώπους. Δεν ανησυχούμε όσο είναι μικρά και δεν ενοχλούν, στην αντίθετη θέλουν εκτίμηση από χειρουργό.

Share This Page