1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα πολύ έντονα τσιμπήματα σε γλουτούς βοήθεια!!!

Discussion in 'Ορθοπεδικά-Νευροχειρουργικά Θέματα.' started by ariana, Feb 17, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. ariana

ariana New Member

Καλησπέρα θα ήθελα να σας πω και εγώ ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω εδώ και λίγο καιρό, νιώθω έντονα τσιμπήματα στους γλουτούς επίσης πρωκτό μέχρι το αοιδίο. Αυτά τα τσιμπήματα έρχονται και φεύγουν και είναι πολύ δυνατά, να σημειώσω ότι η περιοχή είναι ευαίσθητη δηλ σαν να υπάρχει κάποιο γενικό πρίξημο όπως παρατήρησε ο γυναικολόγος μου. Το ίδιο πρίξημο το οποίο δεν είναι ορατό υπάρχει στη δεξιά πλευρά μεταξύ βουβωνικής χώρας και εκεί που ξεκινά ο προσαγωγός και κτενίτης μυς. Έκανα κάποιες θεραπείες με αντιβίωση για πιθανή μόλυνση όμως χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Πριν 10 μήνες έκανα λαπαροσκοπική επέμβαση για αφαίρεση ενδομητρίωσης καθώς και λύσεις συμφήσεων εντέρου. Είναι δυνατόν να πιέζονται νεύρα από την επέμβαση; Έκανα μαγνητική πρόσφατα μετά από επίσκεψη νευροχειρούργου στην μέση με αποτέλεσμα να έχω μια μικρή κήλη κεντρικά χωρίς να πιέζονται νεύρα. Επίσης μαγνητική ισχίου η οποία ήταν καθαρή. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει εγώ όμως ταλαιπωρούμε καθημερινά και οι γιατροί δεν βρίσκουν την αιτία!!! Θα εκτιμούσα να έχω μια απάντηση σας για το τι μπορεί να συμβαίνει ή που μπορώ αλλού να αποταθώ για βοήθεια.
    Ευχαριστώ

Share This Page