1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα! επείγον! μήπως είναι βουβωνοκήλη αρχόμενη;;;

Discussion in 'Κήλες' started by ariana, Mar 13, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. ariana

ariana New Member

Έχω μούδιασμα στη βουβωνική περιοχή μέχρι το αοιδίο εδώ και 10 μήνες και στους γλουτούς και αυτό προκαλεί δυσκολία στη βάδιση γιατί πονάει και το δεξί μου πόδι στη περιοχή προσαγωγού και πιο ψηλά. Να σημειώσω ότι τα μουδιάσματα είναι σαν βελόνες που έρχονται και φέυγουν ξαφνηκά και νιώθω ένα συνεχόμενο πρίξημο στη βουβωνική περιοχή μέχρι γλουτούς. Σε μικρότερη ηλικία έκανα χειρουργική επέμβαση για αφαίρεση βουβωνοκήλης. Όταν αγγίζω την περιοχή νιώθω ότι το δέρμα έχει παράξενη αφή. Μήπως είναι δυνατό να δημιουργείτε πάλι νέα κήλη; Εκανα λαπαροσκόπηση για αφαίρεση ενδομητρίωσης πριν 9 μήνες και από τότε μέχρι σήμερα τα μουδιάσματα έγιναν αφόρητα πονάω αρκετά. Εξετάσεις έκανα όπως μαγνητική ισχίου και μέσης και χωρίς δείγμα πίεσης νεύρων. Τι με συμβουλεύετε άλλο να κάνω; Σας παρακαλώ απαντήστε μου, ευχαριστώ.
    sieunhanxphong likes this.
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Βεβαίως και μπορεί να επανέλθει αν στην προηγούμενη επέμβαση δεν είχε τοποθετηθεί πλέγμα....
  3. sieunhanxphong

sieunhanxphong New Member

Thank you
    Kathy likes this.

Share This Page