1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Πρηξιμο Μετα Απο Επαφη

Discussion in 'Γυναικολογικές Παθήσεις' started by phoebe_!, Jan 13, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 5 users.
  1. phoebe_!

phoebe_! New Member

Γεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...πριν μια εβδομαδα περιπου μετα απο σεξουαλικη επαφη παρατηρησα οτι ειχαν πρηστει παρα πολυ τα εσωτερικα χειλη του κολπου μου..το επομενο πρωι ειχαν ξεπρηστει...
    τι μπορει να ναι? πρεπει να επισκεφθω γυναικολογο?
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Τα συμπτώματά σου παραπέμπουν σε τουλάχιστον τρεις αιτίες:
    1) Η επαφή με όποιον τρόπο και να πραγματοποιήθηκε να έγινε κάπως βίαια με αποτέλεσμα να υπάρξει κάποιος προσωρινός ερεθισμός.
    2)Εάν χρησιμοποιήθηκε προφυλακτικό και υπάρχει αλλεργία στο υλικό του (λατέξ).
    3)Εάν υπάρχουν ασυνήθιστες κολπικές εκκρίσεις κυρίως δύσοσμες τότε ίσως να πρόκειται για μυκητίαση που με την επαφή να αναζωπυρώνεται!
    Από τη στιγμή που το πρήξιμο υποχώρησε άμεσα τότε δεν υπάρχει λόγος να σε δει γυναικολόγος εκτός και αν συμβαίνει η τρίτη περίπτωση όπου εκεί θα πρέπει να σε δει άμεσα για να γίνει καλλιέργεια κολπικού υγρού.
  3. phoebe_!

phoebe_! New Member

Νομιζω οτι εγινε το πρωτο..απλα τρομαξα ειναι η αληθεια γιατι ειχε πρηστει παααρα πολυ...αλλα το επομενο πρωι ημουν ενταξει οποτε ουτε εγω νομιζω να ναι καποια παθηση..αλλιως δεν θα ηταν πρησμενο περισσοτερο?!
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Αφού σου πέρασε τότε είναι όλα καλά. Αν όμως σου συμβαίνει σε κάθε επαφή τότε θα πρέπει να δεις από τα παραπάνω τι μπορεί να φταίει!
  5. goroko

goroko New Member

είχα πάθει και εγώ το ίδιο, όταν είχα χρησιμοποιήσει ερωτικά παιχνίδια από sex shop.

Φυσικά και δεν το συνιστώ και δεν το ξαναέκανα!
  6. Bora

Bora New Member

Γειά σας... εγώ είχα φαγούρα και τσούξιμο και πίστευα ότι είχα μύκητες και χρησιμοποίησα υποθετα και κρέμα η φαγουρα υποχώρησε όμως παρατηρεισα ότι το εσωτερικό του κολπου μου ήταν κατακόκκινο πίστευα ότι θα περάσει αλλά όταν έκανα σεξ με τον σύντροφο μου πονούσα πολύ και με ετσουζε μετα που πήγα τουαλέτα είδα ότι είχε πρηστει και όταν ουρισα με έτσουξε... Μήπως ξέρετε τι μπορεί να είναι? ??
  7. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Σαφως και δεν επρεπε να ελθετε σε επαφη.
    Νομιζω οτι πρεπει να σας δει ο γυνακολογος σας.

Share This Page