1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρηξιμο μετα απο εγχ.κιρσοκηλης

Discussion in 'Κήλες' started by Panoslalos, Feb 14, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. Panoslalos

Panoslalos New Member

Καλησπερα στην ομαδα,

Πριν μια εβδομαδα εκανα εγχειρηση κιρσοκηλης (ειχα αριστερη κιρσοκηλη 4.5mm) , τωρα μεθοδο δεν γνωριζω, αλλα μου εκανε ο χειρουργος μια τομη γυρω στα 11cm (!!!) σε μηκος.

Απο τη πρωτη στιγμη που βγηκα απο το χειρουργειο ενιωθα ενα καψιμο και μουδιασμα στο εσωτερικο του αριστερου μπουτιου (στο υψος του οσχεου) συν ενα πριξιμο και πονο στην περιοχη ΜΕΤΑΞΥ της τομης (οχι η τομη)και του πεους.

Εχει περασει μια εβδομαδα και ακομα περπαταω καμπουριστος, κουτσαινοντας. Τις ωρες που ειμαι "ορθιος" καιει και ποναει το σημειο στο μπουτι και το πρισμενο σημειο αναμεσα σε πεος-τομη. Μονο οταν ειμαι ξαπλωμενος (με μαξιλαρια κατω απο το μπουτι) δεν ποναει και μπορω να χαλαρωσω.

Ναι ειναι νωρις το γνωριζω αλλα νομιζω οτι το πρηξιμο καθε μερα αυξανεται αντι να μειωνεται.
    Ευχαριστω για το χρονο σας και οποιαδηποτε βοηθεια θα εκτιμηθει. :(
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Κακώς το άφησες έτσι. . Να πας στο νοσοκομείο να το δουν άμεσα!

Share This Page