1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Πρησμένος αδένας

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by Chritine, Oct 4, 2017.

?

Πρησμένος αδένες

1. Οκ

0 vote(s)
    0.0%
  2. Οκ

0 vote(s)
    0.0%
Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Chritine

Chritine New Member

Καλησπέρα!
    Πριν δυο μηνες ξεκινησαν καποιες ενοχλησεις στο λαιμο.. Που σιγα σιγα αρχησαν να γινονται εντονοτεροι. Πηγα σε 3 ωρλ
    Ο πρωτος μου ειπε οτι εχω χρονια αμυγδαλιτιδα, ο δευτερος φαρυγγυτιδα και απλα να κανω γαργαρες..ο πονος αρχησε ομως να γινεται εντονοτερος και κυριος στην αριστερα πλευρα του λαιμου οπου παρατηρησα πρηξιμο στον αδενα.. Πηγα και σε τριτο ωρλ ο οποιος μου εδωσε αντιβιωση και παυσιπονα για μια βδομαδα.. Οταν πηγα για επανεξεταση μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να παρω αλλο αντιβιωση το θεμα ειναι οτι ο πονος στην αριστερη πλευρα συνεχιζει και ξεκιναει απο το πισω μερος της γλωσσας και οταν καταπινω ειναι σαν κατι να φρακαρει τον λαιμο απο αριστερα... Δεν ξερω τι να κανω και σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθω.. Να αναφερω πως ολους αυτους τους μηνες ουτε πυρετο ειχα ουτε βηχα... Μονο βραχναδα στη φωνη κατα διαστηματα κυριως τις πρωινες ωρες.
    Ευχαριστω εκ των προτέρων!
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Καλό θα ήταν να σε δει ενδοκρινολόγος μήπως κι έχεις πρόβλημα με τον θυρεοειδή σου.
  3. Chritine

Chritine New Member

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση θα φροντισω αμεσα να επισκεφθώ και εναν ενδοκρινολογο.
    Μια τελευταια ερωτηση... Οπως σας ειπα νιωθω μονο τον αριστερο αδενα πρησμενο οχι τοσο εξωτερικα(με ψιλαφιση μονο το καταλαβαινει κανεις) οσο εσωτερικα οπου στην καταποση καταλαβαινω πως κατι υπαρχει εκει... Αν ηταν κατι κακο καποιος απο τους τρεις ωρλ θα το ειχε αντιληφθει ετσι δεν ειναι...
  4. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Φυσικά! Δε μιλάμε για έναν αλλά για τρεις άρα και τρεις απόψεις. Μην ανησυχείς...

Share This Page