1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρησμένος αδένας κάτω από τη δεξιά γνάθο

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by Fania, Nov 22, 2015.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Fania

Fania New Member

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω για ένα θέμα που με απασχολεί αν και το έχω κοιτάξει σε ενδοκρινολόγο. Μου έχει γίνει διάγνωση Hashimoto χωρίς να υπάρχει πρόβλημα στις Τ3 Τ4 ΤSH, μόνο ένα μικρό οζίδιο που του έγινε παρακέντηση και τα ευρήματα είναι συμβατά με θυρεοειδιτιδα Hashimoto. Επίσης στον υπέρηχο βρέθηκε ότι ο ένας λοβός είναι λίγο μεγαλύτερος από τον άλλο αλλά μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Εγώ το βλέπω στον καθρέφτη σαν ένα πρήξιμο κάτω από τη δεξιά γνάθο όταν γύρω το κεφάλι πίσω και αριστερά. Όταν ρώτησα την ενδοκρινολόγο γι αυτό μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Πιστεύετε ότι πρέπει να το διερευνήσω κι άλλο;

Ευχαριστώ.
    Last edited: Nov 22, 2015
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Νομίζω πως δεν εχετε λόγο να ανησυχείτε. Ο ενδοκρινολόγος σας θα σας κατευθύνει σωστότερα.

Share This Page