1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Πριν Την Εγχειρηση

Discussion in 'Κύστη Κόκκυγος' started by μαρακι01, Mar 9, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 3 users.
  1. μαρακι01

μαρακι01 New Member

Γειά σας!!Μόλις πληροφορήθηκα οτι έχω κύστη κώκιγος και έχω αγχωθεί πάρα πολύ!!η εγχείρηση θα γίνει το πάσχα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν οι αλλαγές μέτα την εγχείρηση είναι πολύ επίπονες??και ποιά είναι η ασφελέστερη μέθοδος που πρέπει να ακολουθηθεί??σας ευχαριστ'ω εκ των προτέρων!!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Τι εννοειτε η ασφαλέστερη μεθοδος??
    Οσον αφορά τις αλλαγές ή την εγχείρηση την ιδια??
  3. μαρακι01

μαρακι01 New Member

πριν το χειρουργειο

Εννοώ την ασφαλέστερη μέθοδο για την εγχείρηση!!επίσης κάτι που ξέχασα να ρωτήσω,η κύστη δεν μου έχει σπάσει ποτέ,αλλά με πονάει πως εξηγείται αυτό??:confused:
  4. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Ολες οι επεμβάσεις είναι ασφαλείς, οταν ο χειρουργός που τις επιτελεί γνωρίζει το αντικείμενο και χρησιμοποιεί όλες τις μεθόδους ασφαλείας.

Απο κει και περα, η κυστη μπορεί να πονά, λόγω φλεγμονής, συνήθως, ασχετα αν έχει σπάσει ή όχι.
  5. μαρακι01

μαρακι01 New Member

εχω μια τελευταια απορια πριν τ χειρουργιο...οταν η ασθενης τη μερα του χειρουργιου εχει περιοδο τι γινετε σε αυτη τη περιπτωση αναβαλλεται το χειρουργιο ή γινεται κανονικα??::)
  6. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Συνήθως αναβάλλεται μέχρι την ελάττωση της έμμηνου ρύσεως. Θα πρέπει να ενημερωθεί άμεσα ο γιατρός.
    Last edited by a moderator: Apr 2, 2011
  7. μαρακι01

μαρακι01 New Member

ekana telika thn egxeisisi thn tetarth phgan ola kala!!o giatros m eipe oti dn eixa katholou poion k gia ayto mou erapse th plhgh!ayto pou thelw na rwthsw einai ti prepei na kanw gia na mn mou ksanaemfanistei?k an twra pou einai rammeno an mporei na molynthei?:confused::confused:

Share This Page