1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Πονος Πανω Δεξια Στην Κοιλια

Discussion in 'Παθήσεις Εντέρου-Σκωληκοειδούς' started by tsofalenore, Oct 3, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. tsofalenore

tsofalenore New Member

Καλησπερα σας.
    Εδω και τρεις εβδομαδες εχω εναν ηπιο πονο στο ανω δεξι μερος της κοιλια ο οποιος σχετιζεται με την κινηση, σαν "τραβηγμα". Ο πονος με πιανει συνηθως μετα απο πολλες ωρες ορθοστασιας η οταν κανω ποδηλατο. Σπανια πονω τις κυριακες που δεν δουλευω η οταν ειμαι ξεκουραστη.
    Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει οτι τα κοπρανα μου ειναι λιγο πιο υδαρη απο το φυσιολογικο.
    Επισης εχω παρατηρησει οτι το σημειο της κοιλιας μου που βρισκεται δεξια απο τον οφαλο ειναι λιγο πιο φουσκωμενο απο το αριστερο αλλα δεν ξερω αν ηταν παντα ετσι η οχι. Ξερω οτι ειναι το σημειο οπου ξεκινα το εντερο οποτε ισως και να ειναι φυσιολογικο.
    Πιστευετε οτι ο πονος μπορει να ειναι μυικος και να οφειλεται σε κουραση η κακη σταση σωματος κατα την ορθοστασια ή με συμβουλευετε να επισκευτω καποιον γιατρό;
    Ευχαριστω εκ των προτερων.

Share This Page