1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Πονος Δεξια Με Ανοιχτοχρωμα Κοπρανα

Discussion in 'Παθήσεις Εντέρου-Σκωληκοειδούς' started by betelgeuseb, Jun 30, 2011.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. betelgeuseb

betelgeuseb New Member

Γεια σας. Τις τελευταιες 8 μερες περιπου τα κοπρανα μου ειναι αρκετα ανοιχτοχρωμα και εχουν πολλη εντονη οσμη.Επισης εχω πονους δεξια περιπου κατω απο την ωμοπλατη που επεκτεινονται και προς το μπροστινο μερος της κοιλιας.Ο πονος αυτος ειχε αρχισει πριν απο 5 χρονια περιπου και εμφανιζονταν αραια και που.Συνηθως ηταν οξυς και διαρκουσε καποιες ωρες και νομιζα οτι οφειλεται σε πιασιμο.Αλλα τον τελευταιο καιρο ποναω καθημερινα,ειδικα μετα απο το φαγητο, αλλα οχι τοσο εντονα.Που μπορει να οφειλεται;
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλησπέρα.
    Θα πρεπει να επισκεφτειτε γαστρεντερολόγο, αλλά και να κανετε ένα υπερηχογράφημα ήπατος, χοληφόρων και παγκρέατος.
  3. betelgeuseb

betelgeuseb New Member

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας!Επισκεφθηκα ηδη γαστρεντερολογο.Το υπερηχογραφημα δεν εδειξε καποιο προβλημα στην χολη και ο γιατρος μου ειπε οτι ο πονος οφειλεται ειτε στο στομαχι ειτε στο εντερο.Μου ειπε επισης να κρατησω ενα ημερολογιο διατροφης-πονου και να παω ξανα σε 2 εβδομαδες.

Share This Page