1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πύον ?? Και κηλίδες αίματος από πρωκτο

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by giota, Mar 10, 2016.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. giota

giota New Member

Καλησπέρα σας. Πριν μερικές μέρες άρχισε να τρέχει κάτι από τον πρωκτό κάτι σαν ασπράδι αβγου, κίτρινο πορτοκαλί κάπως έτσι, με κηλίδες αίματος μέσα. Αρκετή ποσότητα, όχι σταγόνες. Φοβηθηκα αρκετά πηγα σε γιατρό κ μετά από δακτυλική εξέταση μου είπε ότι είναι πύον. Με παρέπεμψε σε χειρουργό, διότι είχα ιστορικό περιεδρικού αποστήματος κ κατόπιν συριγγίου. Έχω κάνει δύο χειρουργικές επεμβάσεις, σε ένα χρόνο. Ή πρώτη για το απόστημα κ ή δεύτερη πριν έξι μήνες για το συρίγγιο. Ο χειρουργός μετά από εξέταση με έστειλε για μαγνητική, δεν έχω πάρει ακόμα την απάντηση. Μου είπε όμως ότι πιάνει κάτι σκληρό κ ότι από τα σημεία που έδειχνα εγώ να πονω πιθανόν να πρόκειται για ορθοκολπικο συρίγγιο. Εγώ δεν νιωθω πόνο ιδιαίτερο ή κάποιο άλλο σύμπτωμα, αυτό που με θορύβησε ήταν αυτό το πύον το οποίο έτρεχε για τρεις ημέρες. Έχω φοβηθεί αρκετά κ ήθελα κ τη δική σας άποψη. Υπάρχει περίπτωση να μη συμβαίνει απολύτως τιποτα κ να ήταν κάτι φυσιολογικό;;; Να μην έχω κάτι δηλαδή;;; Ευχαριστώ πολύ κ ζήτω συγνώμη για το μεγάλο ποστ.

Share This Page