1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πολύποδας ενδομητριου;;;;

Discussion in 'Γυναικολογικές Παθήσεις' started by giota, Feb 17, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. giota

giota New Member

Καλησπέρα, εκανα διαγνωστικη αποξεση. Ο γιατρός μου είχε βρει υπερπλασια. Κατα την απόξεση λοιπόν μου είπε ότι αφαίρεσε "κατι" , θα δούμε με τη βιοψία είπε, ισως να είναι πολυποδας. Θα δούμε κ οτι ισως χρειαστεί καποιο χειρουργειο. Εγω τώρα αναρωτιέμαι τι σημαίνει ίσως να είναι πολυποδας, δεν είναι ξεκάθαρη η εικόνα του; κ επειδη πρόκειται για έναν χαλαρο γιατρό που δε φέρνει την καταστροφή, με ανγσυχει που μιλαει για δεύτερο χειρουργείο. Εσείς τι γνώμη εχετε;; είμαι αρκετά ανησυχη
  2. Kathy

Kathy Moderator Staff Member Moderator

Πρώτα απ' όλα θα πρέπει να βγει η βιοψία γιατί δίχως αυτή μιλάμε εντελώς αόριστα. Υπομονή λοιπόν...
    giota likes this.
  3. giota

giota New Member

Καλησπερα, με ενημερωσε τηλεφωνικα ο γιατρός μου οτι η βιοψια είναι καλη κ έδειξε έναν μικρο πολυποδα. Τις πρώτες μέρες ειχα μόνο λίγο καφέ υγρό, ενώ από την Πέμπτη μέρα έχω αίμα σαν περίοδο που αυξάνεται αντι να μειώνεται. Σήμερα 9 μέρες μετά πονάει η κοιλιά μου αρκετά κ ώρες ωρες μου δίνει απότομα πονους σαν μαχαιριές. Τού τα είπα αυτα κ μου είπε να μη δινω σημασία..εγω ανησυχώ όμως.....
  4. Kathy

Τι σημαίνει "να μη δίνεις σημασία";;; Πονάς και θα πρέπει να επιμείνεις...
    giota likes this.
  5. giota

giota New Member

Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταποκριση.... Νιώθω ανασφάλεια μεγάλη. Θα παρω τη βιοψία στα χέρια μου κ θα σας ενοχλήσω ξανά. Δεν ξέρω αν ειναι φυσιολογικό όλο αυτο.. Στην αρχή όλα καλά κ περνώντας οι μέρες όλο πιο πολύ αίμα όλο πιο πολύς πονος. Ξέχασα να πω ότι τοποθέτησαμε κ μιρενα. Ίσως αυτο να μου τα προκαλεί; ;;
  6. Kathy

Όχι, όλο αυτο πρέπει να είναι από την απόξεση. Αν νιώθεις πόνο να σε δει άμεσα γιατρός.

Share This Page