1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πόνος στον αδένα;

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by roxani, Jun 3, 2007.

1. roxani

roxani New Member

Γειά σας είμαι 28 ετών θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.... εδώ και 4 μέρες έχω μια ενόχληση ακριβώς κάτω απο την δεξιά μου σιαγώνα όταν αγγίζω εκείνη την περιοχή νιώθω ένα σημείο πρισμένο εντωμεταξύ με ενοχλεί και το αυτί μου ... τι μπορεί να είναι;; εσωτερικά δεν πονώ καθόλου... μόνο εξωτερικά και όταν το αγγίζω πονά πιο πολύ... σε συγκεκριμένη θέση μπορώ να πιάσω και τον αδένα πρισμένο σε εκείνη την περιοχή απο την δεξιά πλευρά πάλι κάτι πιάνω αλλα πιο μικρό και δεν ενοχλέι καθόλου... ανησυχω... :-\
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Απ: Πόνος στον αδένα;

Καλως ήλθατε στο forum!

Πόνος στην περιοχή αυτή με παράλληλη ευαιασθησία συνήθως οφείλεται σε κάποια φλεγμονή. Οι αδένες που ευρίσκονται εκεί συνήθως πονούν απο φλεγμονές παρακειμένων οργάνων όπως : αυτιά, δόντια, δέρμα, αμυγδαλές ...κλπ.
    Θα πρέπει να σας δεί κάποιος ιατρός ΩΡΛ και να κάνετε ένα υπεηχογράφημα τραχήλου!

Share This Page