1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Πόνος πίσω αριστερά στη γλώσσα

Discussion in 'ΩΡΛ' started by Chritine, Jan 13, 2018.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Chritine

Chritine New Member

Καλησπέρα!
    Πριν 2μηνες περιπου σας ειχα αναφερει το προβλημα μου... Εν ολιγοις πριν εξι μήνες άρχισα να εχω πόνους στο πισω και αριστερο μερος της γλώσσας και στον λαιμο με αποτελεσμα να πρηστει ο λαιμφαδενας μου. Το προβλημα συνεχιζει. Εχω επισκεφθει ενδοκρινολογο οπως μου ειπατε ο οποιος με παρεπεμψε και παλι σε ωρλ γιατι η περιοχη που ηταν πρησμενος ο λαιμφαδενας ηταν οπως μου ειπε υποθεση ωρλ... Στη συνεχεια απογοητευμενη πλεον απεφθηνθηκα σε παθολογο ο οποιος μου εγραψε αιματολογικες εξετασεις υπερηχογραφημα θυροειδη και μαλακων μοριων καθως επισης και αξονικη σπλαχνικου κρανιου ολες οι εξετασεις ηταν καθαρες... Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι αλλο να κανω..ο πονος συνεχιζει να υπαρχει κυριως στο πισω αριστερο μερος της γλωσας και το μονο που με ανακουφιζει ειναι αντιφλεγμονώδη. ολο αυτο ειναι τοσο ψυχοφθορο που μου δημιουργει καποιες φορες προβλημα στην καθημερινοτητα μου ακομα και στη δουλεια μου.... Αν υπηρχε κατι κακο ακομα και στη γλωσσα η αξονικη σπλαχνικου κρανιου θα το εδειχνε; Σας παρακαλω πειτε μου τι να κανω ολη αυτη η ιστορια κραταει απο αρχες Αυγούστου!
    Ευχαριστω εκ των προτέρων για την απάντηση σας!

Share This Page