1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Πόνος μετά από εγχείρηση κιρσοκήλης

Discussion in 'Ουρολογικά Θέματα.' started by jimkara, May 25, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. jimkara

jimkara New Member

Καλησπέρα,
    19/4 Έκανα εγχείρηση κιρσοκήλης. 23/5 Πήρα τηλέφωνο το γιατρό να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω γυμναστική και μου είπε ελεύθερα. Πήγα γυμναστήριο και δεν έκανα υπερβολές, έκανα διάφορες ασκήσεις για να συνηθίσω μετά από καιρό (ναι έκανα και κάποια βάρη). Αλλά αυτό που παρατηρώ είναι πως με πιάνει η ελαφριά ενόχληση στον αριστερό όρχι και εκεί που ακουμπάει το λάστιχο του εσωρούχου. Κάποιες φορές όταν κρέμονται οι όρχεις ο αριστερός είναι λίγο πιο κάτω ή άλλες πιο πάνω. Δεν υπάρχει κάποια διόγκωση έχει ρυτίδες. Τι μπορεί να είναι ;;
  2. Giorgospa

Giorgospa New Member

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΝΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΧΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗΣ ΣΤΑ 25 ΜΟΥ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΑΠΕΦΕΥΓΑ ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΠΟΝΕΣΗ -ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΡΙΜΗΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΣΑΙ ΤΟΝ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΣΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ--ΟΙ ΟΡΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΥ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ--ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ Ο ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΟΡΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΞΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΑ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ
  3. jimkara

jimkara New Member

Φίλε ευχαριστώ, ξέρω πως πρέπει να δω το γιατρό αλλά επειδή φοβάμαι... έχω θέμα με τις ασθένειες... θα ήθελα κάποια εκτίμηση πως δεν είναι κάτι σοβαρο.... δε θέλω να ξανακάνω χειρουργείο......
  4. Giorgospa

Giorgospa New Member

ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ ΞΑΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ
    ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΒΑΡΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

Share This Page