1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

περιμενοντας την αποθεραπεια...

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by erik, Feb 10, 2008.

1. erik

erik New Member

καλησπερα σε ολους/ολες απο ενα πρωην πασχοντα απο αιμοροιδες..
    τελικα οφειλω να ομολογησω οτι το χειρουργειο δεν ηταν τιποτα...
    απλα αυτο που θελω να επισημανω ειναι ο ατελειωτος (ετσι μου φαινεται...) χρονος της μετεγχειρητικης περιοδου...ειμαι ηδη στον ενα μηνα μετα την επεμβαση και εξακολουθουν οι μικροενοχλησεις μετα την αφοδευση...δεν ξερω αν ειναι λογος ανησυχιας,παρα τις διαβεβαιωσεις του θεραποντως γιατρου... ισως κι εγω βιαζομαι αλλα επιτελους θελω να ξαναμπω στη ζωη...που εχανα επι 15 και πλεον χρονια απο το φοβο του χειρουργειου...τελικα ειναι λογικο να ποναω μετα απο ενα μηνα? ???
    αυτα απο μενα,και στους πασχοντες κουραγιο....
    (ελπιζω να μην σας κουρασα.....)
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Απ: περιμενοντας την αποθεραπεια...

Πολλές φορές συμβαίνει να υπάρχει πόνος μετά απο αιμοροοϊδεκτομή που κρατάει και πέραν του μήνα!
    Εξαρτάται απο την σοβαρότητα και βαρύτητα της κατάστασης και την έκταση της χειρουργικής εκτομής!

Share This Page