1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση Περιεργο Συμπτωμα Κατα Την Κενωση

Discussion in 'Παθήσεις Εντέρου-Σκωληκοειδούς' started by zupis, Jan 10, 2010.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. zupis

zupis New Member

Καλησπερα και χρονια πολλα.
    Εδω και αρκετο καιρο εχω παρατηρησει κατι περιεργο και δεν ξερω κατα ποσο μπορει να χαρακτηριστει συμπτωμα.Μετα το τελος της κετωσης και ενω εχουν ολα τελειωσει και ειμαι ετοιμος να φυγω απο την τουαλετα ,νιωθω αμεσως παλι την αναγκη για κετωση και μετα απο λιγα λεπτα αυτη επερχεται κανονικα για 2η φορα.Αυτο συμβαινει καιρο τωρα σχεδον καθημερινα.Επισης ,δεν ξερω καταποσο σχετιζεται , αλλα κατα καιρους βλεπω αιμα καθαρο στο χαρτι και στη λεκανη χωρις ιχνος πονου ομως[οχι ανακατεμενο με κοπρανα].Τι μπορει να συμβαινει;
  2. Τα συμπτώματα αυτά μπορεί να είναι απλά ευερέθιστο έντερο ή αιμορροϊδες, μπορεί όμως να κρύβει και περισσότερα πράγματα. Σίγουρα όμως το να προσπαθείς στην τουαλέτα και να σφίγγεσαι προκαλεί τραυματισμούς στην περιοχή και θα πρέπει να το αποφεύγεις. Καλόν είναι να κάνεις κάποια ορθοσκόπηση.
  3. zupis

zupis New Member

Eυχαριστω πολυ για την απαντηση.
    Το σιγουρο ειναι οτι δεν προσπαθω καθολου και δεν σφιγγομαι!
    Ξεχασα να αναφερω οτι καθε πρωι οταν ξυπναω η κοιλια μου ειναι
    ανεξηγητα φουσκωμενη και καθημερινα εχω πολλα ρεψιματα σε
    ανυποπτο χρονο.
    Θα επισκεφτω αμεσα γαστρεντερολογο ..
    Ευχαριστω και παλι.

Share This Page