1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Ερώτηση ΠΕΡΙΕΔΡΙΚΟ ΣΥΡΙΓΓΙΟ

Discussion in 'Παθήσεις Πρωκτού (αιμορροϊδες-συρίγγια κλπ)' started by TASOSPET, May 17, 2012.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. TASOSPET

TASOSPET New Member

Γεια σας κι απο μενα. Ειδα το φορουμ αυτό ψαχνοντας πληροφορίες για περιεδρικο συριγγιο. Το εχω εδω κι ενα χρονο αλλα αποφασισα τωρα για την εγχειρηση του.Πηγα σε εναν χειρουργο ο οποιος θα ελεγα με ανησυχησε λεγοντας μου οτι αν θελεις να εκδικηθεις ενα γιατρο πήγαινέ του ασθενη με συριγγιο. αφου εκαναμαγνητικη και υπερηχο μου ειπε οτι ειναι διασφηγκτιριακο κι οτι εαν δεν γινει σωστα υπαρχει περιπτωση υποτροπης αλλα κι οτι ειναι επικινδυνο λογω σημειου για το σφιγκτηρα. επειδη τρομαξα διαβασα αρκετα μεσω ιντερνετ για την παθηση μου και πλεον εχω πελαγωσει. Μήπως θα μπορούσατε να μου δωσετε καποιες πληροφοριες. Ευχαριστω!
  2. sambalisG

sambalisG Χειρουργός - Διαχειριστής Staff Member Admin

Καλησπέρα σας.
    Προσωπικά δεν με εχει εκδικηθει κανεις λογω του προβλήματος αυτού, και εχω αρκετή εμπειρία να σας πω πως ολα τα προβλήματα λύνονται οταν υπάρχει γνώση και εμπειρία που προσφέρεται!
    Απο κει και πέρα η αντιμετωπιση των συριγγίων ειναι συγκεκριμμένη ανάλογα με τον τυπο και την πορεία τους.
    Στην διαθεση σας.
  3. TASOSPET

TASOSPET New Member

Σας ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σας!επειδή βρίσκομαι σε επαρχία για επαγγελματικούς λόγους όταν θα επιστρέψω θα έρθω σε επαφή μαζί σας.
    Θα μπορούσατε να με διαφωτίσετε όσο μπορείτε βέβαια στο θέμα του μετεγχειρητικού πόνου καθώς και πόσο διαρκεί η αποθεραπεία ?Και κάτι τελευταίο είδα σε αλλο Post ότι γίνεται και με Laser. Αν μπορείτε να μου πείτε σε Pm το κόστος με laser.
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Share This Page