1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Πρόβλημα Περίεργα συμπτώματα

Discussion in 'Οδηγίες και Ανακοινώσεις του Forum!' started by Μαράκι, Jan 29, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 2 users.
  1. Μαράκι

Μαράκι New Member

Καλησπέρα σας. Είμαι 25 χρόνων και η υγεία μου εδώ και 4 μήνες έχει κλονιστεί και άκρη δεν βγάζω αφου κανεις δν μου βρισκει τιποτα. Αισθανομαι οταν εισπνεω και οταν παιρνω βαθια ανασα πως υπάρχει ενα κενο στο πρόσωπο σαν να μην περνάει ο αέρας στα κόκαλα του προσώπου κι όταν καταπίνω νιώθω πως δεν εχω νεύρα. Έχω κάνει δυο φορές γενική αίματος ούρων τκε crp υπέρηχο τραχήλου θυρεοειδούς ακτινογραφία θμσσ ακτινογραφια θωρακος ακτινογραφια κολπων προσωπου υπέρηχο καρδιας ακομη και μαγνητικη εγκεφαλου πλήρη κλινικό έλεγχο απο παθολόγο πνευμονολογο νευρολογο και κανείς δεν μου βρίσκει τίποτα... Και τα αποδίδουν σε σωματωματοποιημενο άγχος. Εγώ δεν το πιστεύω καθώς δεν γίνεται το σύμπτωμα αυτό να επιδεινωνεται και να είναι ψυχολογικό. Αισθάνομαι πως όταν εισπνεω δεν εχω τίποτα και το ιδιο και στην κατάποση.θεωρω πως το πρόβλημα είναι στα οστα του προσώπου. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω? Κι επίσης η ακτινογραφία κόλπων προσώπου απεικονίζει τα οστα?
  2. Μαράκι

Μαράκι New Member

Ξέχασα να αναφέρω και πλήρη ενδοσκόπηση απο ωριλα. Έκατσα και έψαξα στο ίντερνετ διαφορα και φοβάμαι μήπως έχω κάτι στα οστα του σπλαχνικου κρανίου... Υπάρχει πιθανότητα? Σας παρακαλώ εξηγείστε μου όλες μου τις απορίες.
    Last edited: Jan 29, 2017
  3. Μαράκι

Μαράκι New Member

4. νανι

νανι New Member

Είσαι γιατρός;;; (περιπαικτικά)
    Άγχος είναι,φαίνεται από τον τρόπο που γράφεις. Το έχεις ψάξει πάρα πολύ και δε βρήκες τίποτα. Μην ψάχνεις άλλο. Κάνε γιόγκα να χαλαρώσεις. Ειλικρινά,μου φαίνεται ότι έκανες πάρα πολλές εξετάσεις. Είσαι πέρα από υγιής. Πρόσεχε όμως ...και η ψυχική/συναισθηματική υγεία μετράει. Μην αγχώνεσαι.
  5. Μαράκι

Μαράκι New Member

Μα καλα είναι δυνατόν να υποφέρω τοσο πολύ πολυ απο ψυχοσωματικά? Είναι τοσο έντονο κ το νιώθω να γίνεται χειρότερα σαν κατι να προχωράει...και να με παραλύει και αναιρω όλους τους γιατρούς έχω πάει εκατό φορές στο τέλος θα με βρίσουν. Δν ξερω αν καταλαβαίνουν ακριβώς την περιγραφή μου.. πφφφφ

Share This Page