1. Αγαπητε Επισκέπτη. Ευρίσκεσαι στο Πανελλήνιο Χειρουργικό Forum, όπου μπορεις βρείς πληροφορίες για ιατρικά χειρουργικά θέματα που σε αφορούν, όπως επίσης μπορείς να υποβάλλεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα-ερώτηση στο φόρουμ. Πρεπει να εισαι εγγεγραμμένος χρήστης για να δεις τα ποστ των μελών ή να δημιουργήσεις δικό σου post ή θέμα (thread)!

Παραθυρεοειδεκτομη

Discussion in 'Παθησεις Θυρεοειδούς και άλλων αδένων.' started by Μηλια, Jan 22, 2017.

Watchers:
This thread is being watched by 1 user.
  1. Μηλια

Μηλια New Member

Καλημέρα σας έκανα θυρεοειδεκτομη σε δημόσιο νοσοκομείο από χειρουργο ενδοκρινων αδενων για υποψία καρκίνου από οξύ φύλλα κυταρρα. Η ιστολογικη βγήκε καθαρή βρήκαν υπερπλασια θυρεοειδη και ιστιοκυταρρα. Μου έβγαλε όλους τους τραχηλικους λεμφαδένες και δυστυχώς ένας παραθυρεοειδη χωρίς αλλοιώσεις. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Πρέπει να παίρνω ασβέστιο για πάντα? Αν δεν πάρω ασβέστιο έχω τρέμουλο αγκυλώσεις στα δάχτυλα πόνους στα κοκκαλα. Διορθώνετε αυτό? Ο χειρουργός μου είπε ότι βρήκε αρκετή κολλοδη ουσία που τον δυσκολεψε στο καθάρισμα μετά την επέμβαση μίλαγα κανονικά μέχρι και να φωνάξω μπορούσα αλλά γιατί να βγει ένας παραθυρεοειδης χωρίς ουσιώδης αλλοιώσεις? :(

Share This Page